Menu

Nasz Patronat. 9. Luboński Bieg Niepodległości także w … Kuwejcie!

10 października 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 9. Luboński Bieg Niepodległości także w … Kuwejcie!

11 listopada 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada
w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.


Po raz pierwszy organizowany będzie także bieg w Bazie Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak. Oprócz Polaków w imprezie udział wezmą również żołnierze z USA, Włoch i Kuwejtu. Uczestnicy rywalizacji otrzymają takie same medale jak biegacze w Luboniu. „Tym biegiem chcemy propagować naszą chlubną historię wśród koalicjantów” – powiedział kpt. Daniel Pałka
Na dzień dzisiejszy na liście startowej jest już ponad 800 nazwisk i z każdym dniem lista się wydłuża. Przypominamy, że w tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników.


Do 21 października (poniedziałek) wpisowe wynosi – 59 złotych. W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkową opaskę na głowę,odlewany  medal za ukończenie biegu, rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,posiłek regeneracyjny po biegu dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym. Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku.

Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.
Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Ppłk. Ludwik Misiek

Przypominamy, że tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka”. Ppłk Ludwik Misiek – polski żołnierz – kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA)
Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników.

W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu


Sponsorzy: Miasto Luboń, „U Stefana” Hurtowania Dodatków Krawieckich JAAS Kontenery, Biuro rachunkowe EXACTUS, Multichem, Szkoła Językowa Salamanca, Tovago
Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia RAWA, MaragoFit, Grand Royal Hotel, MVP Instalacje Sanitarne, Hanasped, WM Komputer, OSP Luboń, ZS Strzelec, AquaService, WC Serwis, KomLub, Szkoła Aspirantów PSP. InterMarche Luboń

Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN Poznań.

Patroni medialni: PoznanBiega.pl, Luboni.pl, WieściLubońskie, Wszystkoobieganiu.pl BieganieUskrzydla.pl