Menu

Nasz Patronat. Biegiem po Szlaku Piastowskim!

27 maja 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Biegiem po Szlaku Piastowskim!

W niedzielę, 26 maja, odbył się drugi bieg w ramach III Cyklu Biegów Agrobex 5/5 . W VI Biegu Agrobex Piastowska Piątka wzięło udział prawie 200 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking. Lista startowa zapełniła się bardzo szybko. Limit uczestników wynosi 200 osób.

Zawodnicy pokonali tradycyjną „piątkę” (5 km) Szlakiem Piastowskim, startując sprzed Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego i Grodu Pobiedziska. Terenowa trasa wiodła wokół jeziora. Jako pierwszy na mecie zameldował się Radosław Pluciński ze Swarzędza, który uzyskując czas netto 16:50 zwyciężył w kategorii mężczyzn. Drugie miejsce zajął Marcin Stokowski z Pobiedzisk (17:03), a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Świątkowski z Trzemeszna (17:11).

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Aneta Machajewska ze Środy Wlkp. (21:47). Niecałą minutę później przybiegła Julia Drwęska-Michalska z Koziegłowy (22:40), a następnie Agnieszka Mantaj z Wągrowca (23:07). Najszybszą biegaczką z Gminy Pobiedziska była Gabriela Świtała z Góry, a biegaczem Marcin Stkowski z Pobiedzisk. Na wszystkich biegaczy czekały pamiątkowe medale i upominki, a na zwycięzców statuetki i nagrody rzeczowe. Pełne wyniki

Medal za udział VI Biegu Piastowskiej Piątki to kolejny z Cyklu Biegów Argobex, który wraz z pozostałymi tworzy unikatową kolekcję. By cały czas być blisko historii, na medalu postanowiliśmy upamiętnić Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego, który jest miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko przez Wielkopolan – podkreśla Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów.

Patronat nad biegiem sprawowali Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Ireneusz Antkowiak. Majowe zawody w Pobiedziskach, czyli VI Bieg Agrobex Piastowska Piątka jest zaliczany do całej serii wydarzeń biegowych. Starty odbywające się w Poznaniu, Zalasewie i w Pobiedziskach w bieżącym roku kalendarzowym włączone są do III Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Ich suma (każdy zawodnik musi ukończyć co najmniej trzy dowolne biegi, aby być sklasyfikowanym w całym Cyklu) pozwoli wyłonić i nagrodzić najlepszych z najlepszych.

Wyniki III Cyklu Biegów Agrobex 5/5 po dwóch biegach

Połączenie poszczególnych biegów w cykl stanowi większą mobilizację dla zawodników. Każdy stara się startować częściej, a tym samym częściej trenuje. Pomoc z pewnością stanowi założona przez nas Szkółka Biegowa. Otwarte treningi odbywają się pod okiem maratończyka, Przemka Walewskiego. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych w każdy wtorek na Osiedle Zamoyskiego w Zalasewie – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Organizatorzy przypomnieli terminy kolejnych startów. Następna edycja odbędzie się 30 czerwca, również w Pobiedziskach, jednak w nowym miejscu – w pobliżu plaży nad Jeziorem Biezdruchowo. Po wakacyjnej przerwie, zawodnicy wrócą do rywalizacji 14 września w Poznaniu na trasie II Biegu Agrobex Wartka Piątka. Finał odbędzie się w Zalasewie, 24 listopada, podczas X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka.

Fot. Maciej Kopiński