Menu

Nasz Patronat. Dodatkowa pula 50 miejsc na IV Bieg Ognia i Wody #wyścigowadycha na Torze Poznań!

20 sierpnia 2021 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Dodatkowa pula 50 miejsc na IV Bieg Ognia i Wody #wyścigowadycha na Torze Poznań!

Szybko zapełnił się dodatkowy limit miejsc! Na liście startowej jest już 300 osób, ale chętnych znacznie więcej! Nic dziwnego, bo jest to wyjątkowy bieg! Dołożyliśmy zatem dodatkowe 50 miejsc !!! To jeden z najszybszych w Polsce biegów na atestowanej przez PZLA trasie 10 km.

Podczas 3.edycji w 2020 r. poniżej 35 minut przybiegło 28 zawodników! Aż 99 osób złamało 40 minut! Przypomnijmy, że olimpijczyk Łukasz Nowak finiszował w czasie 30:01 a Martyna Wychowałek uzyskała wynik 35:51. W ramach biegu odbędą się m.in. Międzynarodowy Puchar Strażaków (ochotników i zawodowych) i Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków OSP na 10 km oraz Mistrzostwa Wielkopolski Policji.

O medale powalczą reprezentacje służb mundurowych w III Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych i Wielkopolskiej Gwardii Honorowej. W tym roku zapowiada się mocna rywalizacja z udziałem naszych sojuszników z NATO.

„To jedyny w swoim rodzaju bieg na dystansie 10 km na wyścigowym torze samochodowym w Polsce i w Europie – mówi Przemysław Walewski, dyrektor biegu. – Miejsce i termin biegu sprzyjają biciu „życiówek” i sprawdzeniu formy przed startem na dystansie półmaratonu „.

Link do zapisów

Link do listy startowej