Menu

Nasz Patronat. Słoneczna premiera Biegu Agrobex Wartka Piątka

1 października 2018 - NEWSY

Słońce jest znakiem rozpoznawczym wszystkich tegorocznych biegów z Agrobex Cykl Biegów 5/5. Nadwarciańska „piątka” – I Bieg Agrobex Wartka Piątka (Cykl Biegów 5/5) w Poznaniu przyciągnęła zarówno stałych już uczestników, jak i tych, którzy zaczęli przygodę z popularnym dystansem 5 km. Cyklowi patronuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Do tej pory wzięło udział we wszystkich biegach prawie 3000 osób.

To był czwarty z pięciu biegów zaliczanych do Agrobex Cykl Biegów 5/5. Finałowy w tym roku VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka odbędzie się 25 listopada w Zalasewie. Biegacze, którzy wystartowali w minioną niedzielę mieli nie tylko piękną, słoneczną pogodę, ale też trasę, która sprzyjała nowym „życiówkom”.

Najszybciej pokonał ją Radosław Pluciński ze Swarzędza (17:19), który wyprzedził Pawła Rogowskiego z Poznania(17:30) oraz kadeta SA PSP Poznań Grzegorza Szkwarka (17:33). Wśród pań najszybszą okazała się Kaja Komczyńska z Wolsztyna (20:24), a za nią uplasowały się Anna Leporowska ze Środy Wielkopolskiej (22:12) i Dorota Przybylak ze Swarzędza (22:30).

Agrobex Cykl Biegów 5/5 przyciąga też licznych amatorów nordic walking. Nad Wartą najszybszym okazał się Jacek Witucki z Poznania (33:05), a wśród kobiet na pierwszym miejscu przymaszerowała Justyna Machowska z Łubowa (37:13). W kategorii najszybszych mieszkańców Poznania zwyciężyli Paweł Rogowski (17:30) i Izabela Knast (24:05).

I Bieg Agrobex Wartka Piątka, fot. Maciej Kopiński

Przypomnijmy, że aby być sklasyfikowanym w Cyklu trzeba ukończyć trzy biegi. Na koniec Cyklu nagradzanie są najlepsze biegaczki i biegacze w kategoriach wiekowych oraz trójka w kategorii open w nordic walking.

Wyniki I Biegu Agrobex Wartka Piątka – bieg

Wyniki I Biegu Agrobex Wartka Piątka – nordic walking

Wyniki Agrobex Cykl Biegów 5/5 Edycja 2018 (po czterech biegach) – bieg

Wyniki Agrobex Cykl Biegów 5/5 Edycja 2018 (po czterech biegach) – nordic walking