Menu

Nasz Patronat. Wyjątkowy medal 7. Trigar Duathlon Tor Poznań!

11 maja 2021 - NEWSY, Triathlon, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Wyjątkowy medal 7. Trigar Duathlon Tor Poznań!

Prezentujemy projekt tegorocznego medalu 7. Trigar Duathlon Tor Poznań Każdy, kto jeździ na rowerze, znakomicie zdaje sobie sprawę jak ważny jest ten detal! Umiejętność korzystania z przekładni nieraz decyduje o udanym finiszu.

To jedyne tego typu zawody na wyścigowym torze w Europie. Charakterystyka toru sprzyja szybkiemu ściganiu się i ustanawianiu rekordów życiowych. Limit uczestników wynosi 200 osób! Dystans: 23 km :bieg – 5 km (atest PZLA), rower – 16 km, bieg – 2 km).

Przypomnijmy zwycięzców z 2020 roku. Od startu mocne tempo na 5-kilometrowym etapie biegowym narzucił Robert Czysz, który występował już po raz piąty w roli faworyta.

Robert Czysz z Solid Team Pro pokonał 5 km w czasie 16:40 i jako pierwszy wyruszył na 16-kilometrową trasę kolarską. Tutaj już musiał taktycznie rozegrać wyścig, ponieważ ruszył za nim pościg i dopadł go przed strefą zmian. Robert pokazał jednak klasę na ostatnim 2-kilometrowym etapie biegowym i finiszował jako pierwszy w łącznym czasie 49:25, wyprzedzając Adama Kusia z UKS Cityzen Poznań (49:49) oraz Adriana Stempniaka z SKS Oborniki (49:58).

Fot. Maciej Kopiński

Panie też zaprezentowały się w pięknym stylu. Triumfatorką została Zosia Pleszak z Góry w łącznym czasie (1:03:21), która na finiszu o przysłowiowy włos wyprzedziła Dorotę Wszędybył z Koninka, a na trzecim miejscu duathlon ukończyła Marta Dzieciątkowska z Poznania (1:03:42).


Szczegóły: www.duathlonpoznan.pl