Menu

Nasz Patronat. Wyścigowa „dycha” z atestem na Torze Poznań!

30 lipca 2020 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Wyścigowa „dycha” z atestem na Torze Poznań!

17 października na Torze Poznań odbędzie się III Bieg Ognia i Wody na atestowanej przez PZLA trasie 10 km. To będzie z pewnością jedna z najszybszych „dziesiątek” i jedna z nielicznych w kraju, która odbędzie się w tym roku w Polsce!

W ramach biegu odbędą się – Finał Pucharu Polski i XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP na 10 km. Wyścigowa „dycha” to znakomita okazja do „życiówek”!

Szerokość toru wynosi 12 m, a jego długość 4,083 km. Biegacze będą mieli do pokonania atestowaną trasę 10 km ( dwa okrążenia plus 1834 metry). Na trasie znajdować się będzie punkt odświeżający. W ramach biegu odbędą się XXVI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km oraz Finał Puchar Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2018. O medale powalczą też policjanci w III Mistrzostwach Wielkopolski.

Link do zapisów

Link do listy startowej

II Bieg Ognia i Wody 2019 #wyścigowadycha Fot. Maciej Kopiński

Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolskiego kojarzy się na co dzień z wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. Przypomnijmy, że w 2010 r. na torze pojawił się Robert Kubica, który w bolidzie Renault R29 pokonał okrążenie w 1:13,654.Od pięciu lat odbywają się na torze również – Duathlon Tor Poznań i Bieg Formuła 1 na 5 km, w tym roku wystartują 6 września.

Organizatorami zawodów są: Komenda Główna PSP i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL i Akademia Młodych Olimpijczyków, a gospodarzem Automobilklub Wielkopolski wraz z Tor Poznań Track Day. Bieg odbywa się pod patronatem Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jacka Biernackiego. Głównym Partnerem jest firma Tel – Poż – System ISKRA z Poznania.

Po biegu będzie okazja do pokibicowania wyścigom odbywającym się w ramach Tor Poznań Truck Day, którego organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody dla najszybszych biegaczek i biegaczy.