Menu

Nasz patronat. XVI Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Pomożemy uratować małego Oskarka!

29 grudnia 2021 - NEWSY
Nasz patronat. XVI Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Pomożemy uratować małego Oskarka!

XVI Charytatywny Bieg z Maltański Światełkiem odbędzie się w 23 stycznia 2022 r. w formule wirtualnej. Pragniemy umożliwić biegaczkom i biegaczom oraz miłośnikom nordic walking swobodny i bezpieczny udział. Pomożemy uratować małego Oskarka. Urodził się 15 stycznia 2020 r. i walczy o życie! Choruje na Anomalię Ebsteina. To bardzo rzadka, ciężka wada serca, która występuje u mniej niż 1 proc. dzieci.

Miał tylko 13 dni, gdy przeszedł operację ratującą życie. Operacja trwała 6 godzin. W serduszku Oskarka jest stent, dzięki któremu jego serce bije. Niestety, nie wiadomo, ile wytrzyma. Lekarze nie są w stanie tego stwierdzić. Gdy Oskarek miał 11 miesięcy, kolejny raz podupadł na zdrowiu. Karetka zawiozła go do szpitala. Niskie saturacje, serce, bijące 270 razy na minutę! Norma to 120 uderzeń. Diagnoza – częstoskurcz.

W Polsce jedynym sposobem leczenia są trzy trudne, obarczone ryzykiem operacje w kierunku serca jednokomorowego. Synek miałby tylko jedną komorę serca, a każdy większy wysiłek mógłby skończyć się tragicznie. Wiąże się to także z przyjmowaniem dużej ilości leków, co skutkuje uszkodzeniem serca i wątroby.

„Wiemy, że taką wadę, jaką ma Oskar, operuje się w szpitalu w Pittsburgu. Profesor José Da Silva specjalizuje się właśnie w leczeniu anomalii Ebsteina. Jest w stanie zoperować serduszko Oskarka i je naprawić! Niestety, leczenie w USA generuje ogromne koszty. Operacja, pobyt za granicą, specjalistyczny transport medyczny” – mówią Estera – mama i Piotr – tata Oskarka – „Błagamy, pomóżcie nam ratować naszego wspaniałego synka.Razem możemy dokonać niesamowitej rzeczy- uratować małe życie.My zrobimy wszystko, co w waszej mocy, Was prosimy o każdą formę wsparcia, która jest na wagę złota”. Brakuje około 300 tys. zł.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/serce-oskara

Medal-Cegiełka

Tegoroczne motto: „Nikt z Was nie żyje tylko dla siebie”. Wanda Błeńska. Przypominamy, że to bieg towarzyski i nie ma klasyfikacji oraz pomiaru czasu. Każdy uczestnik, który dokona rejestracji na Bieg, otrzyma specjalną przesyłką
pamiątkowy Medal-Cegiełkę.

Zapisy na XVI Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Lista uczestników

Regulamin