Menu

Ultra wyzwanie. Chudy Wawrzyniec 2019.

24 stycznia 2019 - NEWSY
Ultra wyzwanie. Chudy Wawrzyniec 2019.

Chudy Wawrzyniec jest organizowany od 2012 roku. Bieg od początku wyróżniał się na mapie polskich imprez. Czym przede wszystkim? Surową formułą: bez przepaków, bez supportu, z małą liczbą punktów odżywczych, a do tego ówczesną nowością – wybór dystansu (50 lub 80 km) odbywał się już na trasie biegu.


Chudy Wawrzyniec 2019 odbędzie się 10 sierpnia na dwóch znanych z poprzednich lat trasach – 80 i 50 km. Formuła z wyborem dystansu już w czasie zawodów pozostaje bez zmian. Start i meta również – zawodnicy ruszą o godz. 4:00 w Rajczy, a finiszować będą w Ujsołach. – Bez zmian zostają godziny startów, limity czasu, liczba punktów odżywczych, wyposażenie obowiązkowe – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów Chudego Wawrzyńca. – W tym roku nie będzie dystansu 100 km, który debiutował w poprzedniej edycji, ale nie wykreślamy, go z listy tras Chudego. Wręcz przeciwnie! Chcemy, aby był to bieg unikatowy, prestiżowy, więc będziemy organizować setkę co dwa lata – począwszy od 2020 roku.


Jedną z większych zmian będzie powrót do pamiątkowych medali, które kilka lat temu zniknęły z mety Chudego Wawrzyńca. Krzysiek Dołęgowski i spółka postanowili, że kwotą, jaką mieliby przeznaczyć na medale, wesprą lokalne organizacje. Powrót do medali od edycji 2019 nie oznacza, że wątek charytatywny znika z imprezy.

– Kontynuujemy współpracę z działająca na terenie Żywiecczyzny Fundacją Braci Golec, która pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego. Każdy z biegaczy będzie miał opcję wyboru pakietu charytatywnego, a my zebraną kwotę przekażemy Fundacji.

Odwdzięczymy się zawodnikom podczas biegu – będziemy na trasach, by dodawać im otuchy i energii naszą muzyką! – dodaje Rafał Bałaś z Fundacji Braci Golec, drugi zawodnik Chudego Wawrzyńca 2017 na trasie 50 km.
Dystansem towarzyszącym Chudemu jest Mała Rycerzowa, czyli bieg na nieco ponad 20 km, z blisko kilometrem podejść i podbiegów. Start zaplanowany jest na godz. 10:30 w Rajczy, a meta – podobnie, jak w przypadku Chudego Wawrzyńca – w Ujsołach.


Więcej szczegółów i zapisy znajdują się na stronie www.chudywawrzyniec.pl. Informacje dotyczące biegu pojawiają się też na profilu imprezy na Facebook’u.