Menu

Nasz Patronat. XV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Pobiegniemy dla Natanka!

4 stycznia 2021 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. XV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Pobiegniemy dla Natanka!

Pobiegniemy, by pomóc małemu Natankowi z Zaniemyśla w Wielkopolsce. Tegoroczne motto biegu: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”. Bieg odbędzie się w dniach 23 i 24 stycznia 2021 r. w edycji wirtualnej.

Bieg ma charakter towarzyski i nie ma klasyfikacji oraz pomiaru czasu. Limit uczestników wynosi 150 osób. Każdy uczestnik, który dokona rejestracji na Bieg, otrzyma pamiątkowy Medal-Cegiełkę.

Pomysłodawcą i organizatorem Biegu z Maltańskim Światełkiem jest od 15 lat maratończyk Przemek Walewski.

Do uratowania jest malutkie serce i życie! Natanek ma tylko 10 miesięcy i krytyczną wadę serca… Maluszek męczy się nawet wtedy, gdy płacze… Ratunkiem jest tylko operacja. Liczy się każdy dzień…

Pani Kinga, mama Natanka: „Okazało się, że Natan ma bardzo złożoną wadę serca – oprócz, ubytku przegrody przedsionkowo- komorowej (AVSD) ma też hipoplazję lewej komory i łuku aorty… Synek wkrótce trafił na stół operacyjny, gdzie lekarze założyli mu tzw. banding – specjalną opaskę, która umożliwiła przepływ krwi. To miało być rozwiązanie tylko czasowe – do momentu właściwej operacji. Uratowało jednak jego życie… Bez tego Natanek nie miałby żadnych szans. Po wstępnym rozpoznaniu lekarze ze szpitala w Genewie zgodzili się podjąć operacji i załatać ubytek w sercu Natanka.

Natan będzie mieć całe, dwukomorowe serce… Operacja ta pozwoli synkowi na w miarę normalny rozwój i życie. W razie konieczności nie zamknie też drogi do przeszczepu. To dla synka szansa, ogromna szansa na normalne życie…Niestety, NFZ nie pokrywa kosztów operacji… Za wszystko trzeba zapłacić samemu. Nie mam wyjścia – muszę prosić o pomoc, Twoją pomoc… Operacja powinna się odbyć jak najszybciej”.


Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację SiePomaga: https://www.siepomaga.pl/sercenatanka

Regulamin XV Charytatywnego Biegu z Maltańskim Światełkiem

Zapisy i lista uczestników