Menu

Jesienno – zimowy City Trail

27 września 2017 - NEWSY, Zapowiedzi
Jesienno – zimowy City Trail

Startuje cykl CITY TRAIL. 11 tras, 60 biegów, 6 miesięcy. Tak w  skrócie można opisać cykl zawodów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To jesienno-zimowe tournée rozpocznie się  30 września, w Olsztynie. Cykl potrwa do 25 marca. 
CITY TRAIL to przełajowe biegi na dystansie 5 km. Formuła imprez jest bardzo prosta: przychodzisz na zawody, odbierasz numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzewasz się, biegniesz, odpoczywasz popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę, wracasz do domu. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny. Do tego w momencie przekroczenia progu domu, na stronie cyklu są już wyniki, a niedługo potem pierwsze pamiątkowe zdjęcia.

– Taka standaryzacja sprawia, że możemy nawet wystartować w innym mieście, a poczuć się jak u siebie. I fakt – ze wszystkim można uwinąć się w dwie godziny, ale z doświadczenia wiem, że na CITY TRAIL chciałoby się zostać przynajmniej kolejne dwie. To wszystko dzięki tej atmosferze, którą trudno poczuć na masowych imprezach. Już teraz odliczam dni do pierwszego startu – mówi Dominika Napieraj, zwyciężczyni trzech edycji CITY TRAIL we Wrocławiu, multimedalistka mistrzostw Polski.

.Prosta formuła łączy się także z niską opłatą startową. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. J

Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km.


Wrocław – 7 października
Katowice – 8 października
Łódź – 8 października
Lublin – 14 października
Bydgoszcz – 15 października
Poznań – 21 października
Warszawa – 22 października
Szczecin – 22 października


Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Fot. Karolina Krawczyk