Menu

Jesienny strój dla sportowców – na co warto zwrócić uwagę?

22 listopada 2021 - Odzież, Praktyczne Porady, Sprzęt
Jesienny strój dla sportowców – na co warto zwrócić uwagę?
Jesień to czas, w którym pojawiają się pierwsze choroby. W okolicach października spadki temperatur są znacząco odczuwalne, więc nie ma co się dziwić, że nasza odporność spada, więc warto ją budować. Oczywiście, jesienią jesteśmy trochę mniej aktywni, bo spędzamy coraz więcej czasu w domu, natomiast nie można zapomnieć o poruszaniu się. Istotnym czynnikiem dla sportowców uprawiających aktywność na świeżym powietrzu jest strój.

Odpowiednie buty 

Sprawa z obuwiem jest dosyć prosta. Jesienią nie można zapomnieć o poruszaniu się, ale trzeba wiedzieć, że odpowiednie buty to połowa sukcesu. Nikt nie chce przecież narażać się na dodatkowe urazy, a brak dobrych butów do biegania jest jedną z przyczyn powstających kontuzji. Bardzo dobrym zakupem będą buty z siatki, które sprawią, że stopa podczas biegania będzie oddychać. Trzeba zwrócić uwagę jeszcze na parę innych aspektów jak ich waga, bo jeżeli bieganie ma być przyjemne, to warto, aby stopa wręcz „płynęła” po podłożu, a jest to utrudnione w ciężkim obuwiu. Nie można też zapomnieć o tym, że dobrej jakości buty powinny odznaczać się twardą podeszwą, dzięki której stawianie stopy będzie wygodne, a zarazem na narazi się jej na urazy, gdy będziemy biegać po nierównym podłożu. 

Warto powiedzieć, że buty przeznaczone dla sportowców wcale nie muszą być drogie i nie zawsze trzeba przeznaczać na nie sporej części wypłaty. W dobie wielu promocji w sklepach można jak najbardziej upolować wartościowe produkty za niewiele. Buty do biegania są pozycją wręcz obowiązkową, by nie wydawać w przyszłości dużych pieniędzy na lekarzy oraz lekarstwa. Wspomnieliśmy, że kiepskiej jakości obuwie jest jednym z powodów kontuzji, więc o wiele lepszym rozwiązaniem jest poświęcenie kilkudziesięciu dodatkowych złotych na nie, aniżeli na drogie medykamenty. Zdrowie jest wartością nadrzędną i trzeba o nie dbać. 

Odzież termoaktywna 

Kolejnym elementem koniecznego wyposażenia sportowca na jesień powinna być odzież termoaktywna. Sprawdzi się idealnie nie tylko dla biegaczy, ale również dla osób, które grają w tym okresie w inne dyscypliny na świeżym powietrzu jak koszykówka czy piłka nożna. Jako że okres jesienny odznaczają niższe temperatury, to świetnym rozwiązaniem będzie kupienie bluzy termoaktywnej oraz spodni, których wygląd niektórych panów może odstraszyć, bo przypominają legginsy, ale ich właściwości ułatwiają poruszanie się na zewnątrz. Przede wszystkim zapewniają utrzymanie ciepła, co jest niemożliwe przy innych ubraniach.  

Odzież termoaktywna chroni organizm przed wychłodzeniem go, ale nie na tym kończą się jej zalety. Nie można zapomnieć o tym, że odprowadza ona również pod ze skóry, dzięki czemu przemierzanie kolejnych kilometrów jest o wiele bardziej komfortowe. Już nie trzeba zastanawiać się nad tym, czy na plecach jest ogromna plama potu, czy też jej nie ma. Dzięki temu skóra o wiele lepiej oddycha. To nie koniec zalet posiadania odzieży termoaktywnej. Szczęśliwy jej posiadacz ma wrażenie posiadania „drugiej skóry”, ponieważ przylega ona idealnie do ciała. Nie można zapomnieć, że taka odzież jest tworzona w dbałości o każdy detal, co sprawia, że może ona wytrzymać nawet przez kilka sezonów. 

Posiadanie odzieży termoaktywnej w okresie jesiennym ma duże znaczenie, bez względu na płeć oraz wiek osoby uprawiającej sport. Raz, że nie należy ona do najdroższych ubrań, a dwa, że jej konserwacja jest bardzo łatwa. Z racji wykorzystania lekkich materiałów bardzo szybko schnie. Trzeba jednak przy tym wszystkim pamiętać, że należy prać ją w temperaturze zazwyczaj 30 stopni. 

Czapka i rękawiczki 

Jako że okres jesienny odznacza się wietrznymi dniami, to warto wyposażyć się w czapkę i rękawiczki. Najwięcej zimna właśnie dociera do nas poprzez głowę, więc zakup czapki do biegania będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zabezpieczy ona przed chłodem, jak również przed padającym deszczem czy śniegiem. 

Nie można zapomnieć o tym, że posiadanie czapki ma jeszcze jeden nieoczywisty plus. Osoby, które mają dłuższe włosy z pewnością nie chciałyby pokazywać całemu światu rozczochranych włosów. Taka czapka podtrzyma bujną czuprynę, a zarazem sprawi, że pot nie będzie spływać do oczu. Oczywiście, nie każda czapka sprawdzi się do biegania, więc najlepszym rozwiązaniem będzie kupno takiej, która będzie do tego przeznaczona. 

Rękawiczki do biegania również się przydadzą. Producenci nowoczesnych rękawiczek na palcach instalują specjalne wypustki, dzięki którym można pokusić się o zmienianie muzyki czy też odpisywanie na wiadomość na telefonie. Taki produkt kosztuje odrobinę więcej, natomiast warto w niego zainwestować. 

Artykuł promocyjny