Menu

Nasz Patronat. 9. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki już w niedzielę! Licytacja dla Kamili!

13 lutego 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 9. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki już w niedzielę! Licytacja dla Kamili!

Zapraszamy na 9.Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki na dystansie 5 km. Bieg wystartuje w niedzielę o godzinie 11.00 sprzed Przystani „Posnania” w Poznaniu i poprowadzi bulwarami Parku nad Wartą. O godzinie 10.30 w biegach na krótszych dystansach wystartują dzieci. Uczestnicy Biegu Czekoladowego wesprą leczenie 15-letniej Kamili z Poznania.

Łącznie wystartuje prawie 600 biegaczek, biegaczy i miłośników nordic walking, którzy na bieg do Poznania przyjeżdżają z całej Polski. Zawody mają charakter działalności społecznej i dedykowana jest dzieciom i i dorosłym, miłośnikom biegania i nordic walking. Ideą jest propagowanie rodzinnego spędzania czasu i integracja międzypokoleniowa mieszkańców Poznania, podkreśla dr Maciej Nowak, współorganizator, olimpijczyk, wieloletni lekarz kadry Polski w piłce ręcznej.

OFICJALNA STRONA BIEGU CZEKOLADOWEGO

W tym roku ma wyjątkowy, olimpijski charakter związany z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio i wpisuje się w akcję pod Patronatem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka promującą poznańskich Olimpijczyków. Bohaterem tegorocznego medalu na Walentynki jest pluszowy miś. Czy połączenie czekolady i sympatycznego pluszaka nie jest słodkie? Nasz czekoladowy miś przeniesie nas wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Na mecie czekają oryginalne medale 4D i gorąca czekolada.

Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki w Poznaniu rok temu. Fot. Maciej Kopiński

Głównym założeniem zawodów są promocja zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie terenów do aktywności sportowej. Imprezie patronują m.in. Stowarzyszenie Akademia Młodych Olimpijczyków, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Poland Running Academy.

W ramach biegu odbywają się IV Zimowe Mistrzostwa Strażaków PSP o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP. Bieg ma także wymiar charytatywny i zebrane środki wspierają konkretne osoby, a zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Się Pomaga.

Od pierwszej edycji licytujemy numer „1” , a podczas tegorocznego biegu pomagamy 15-letniej Kamili z Poznania, mówi Przemek Walewski, dyrektor i współorganizator biegu. Kamila w wyniku tragicznego wypadku ta zawsze uśmiechnięta i pomocna nastolatka, kochająca sport najpierw walczyła długo o życie. Wygrała, ale lekarze zdiagnozowali złamanie z przemieszczeniem kręgosłupa, zwężenie kanału kręgowego i uraz rdzenia kręgowego w ciężkim stopniu. Musiała zrezygnować ze sportu, szkoły, spotkań ze znajomymi.

Nastolatka, która dotychczas miała doskonały kontakt z rówieśnikami bardzo boleśnie doświadczyła, czym jest wykluczenie i samotność. Energią, którą zawsze miała w sobie Kamila można by śmiało podzielić na kilka osób. Każdy, kto ją znał wiedział doskonale, że to dziewczyna, która nigdy się nie poddaje.


Dlaczego czekolada? Jak powiada Nigela Lawson: ” W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź”
.