Menu

Nasz Patronat. Poland Business Run. Pobiegną dla osób po amputacjach!

5 czerwca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Poland Business Run. Pobiegną dla osób po amputacjach!

Trwają zapisy do Poland Business Run 2019. Ósma edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 8 września. Bieg odbędzie się w 10 miastach Polski i tradycyjnie pozwoli pomóc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

W tej chwili mamy na listach startowych ponad 20 tys. biegaczy, a rejestracja wciąż trwa. Są na nich firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co bardzo nas cieszy. Najwięcej, bo aż 7,5 tys. osób pobiegnie w Krakowie, a po 4 tys. w Warszawie i Poznaniu. W tym roku, 24 sierpnia, po raz pierwszy pojawimy się także w Szczyrku, gdzie proponujemy sztafetę górskim szlakiem tym biegaczom, którzy szukają większych sportowych wrażeń – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora. Wiele przedsiębiorstw wspiera Poland Business Run w ramach własnej strategii CSR.

Warszawa Business Run to inicjatywa dobrze wpisująca się w obietnicę oraz wartości naszej marki. Integruje kilka tysięcy biegaczy wokół wspólnego celu – pomagania osobom z niepełnosprawnościami w realizowaniu ich potencjału. Motywuje pracowników różnych firm do dbania o siebie w ramach procesu przygotowań do biegu i uwydatnia wartość współpracy w celu robienia dobrych rzeczy – mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Polsce, strategicznego sponsora Warszawa Business Run 2019.

Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 400 beneficjentów. W 2019 r. protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzyma co najmniej 16 osób z całej Polski. Ilość środków na pomoc potrzebującym zależy od frekwencji biegaczy, którzy dołączą do charytatywnej sztafety.

Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Lublinie i Szczyrku pobiegnie łącznie nawet 27 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km.

Więcej informacji oraz rejestracja online: www.polandbusinessrun.pl.