Menu

Nasz Patronat. Prezentujemy medal VIII Trigar Duathlon Tor Poznań!

17 sierpnia 2022 - Duathlon Tor Poznań, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Prezentujemy medal VIII Trigar Duathlon Tor Poznań!

18 września po raz ósmy na wyścigowym Torze Poznań odbędzie się Trigar Duathlon na dystansie 23 km! Szybko zapełnia się lista startowa.

To jedyne tego typu zawody w Europie na wyściowym torze samochodowym. Konfiguracja trasy i bardzo dobra nawierzchnia sprzyja rekordowym wynikom, jak się okazuje, także w zawodach biegowych i duathlonowych, podkreślają prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński i Dariusz Krupa, organizator Tor Poznań. Track Day. Organizatorzy zadbali, by samochód pilotujący zawodników nie przeszkadzał w rywalizacji i wybrali razem z Partnerem zawodów firmą BMW Smorawiński wersję elektryczną.

Link do formularza zgłoszeniowego

Link do listy startowej


Jak było rok temu? Rekord trasy w 7. Biegu Tor Poznań Formuła 1 #wyścigowapiątka i wskaźnik mocy na 7. Trigar Duathlon Tor Poznań! Bardzo dobre warunki atmosferyczne w promieniach słońca i moc adrenaliny. Zarówno miłośnicy duathlonu, jak i biegacze czekali na start na Torze Poznań. Wyniki pokazały, że jest moc!

Zgodnie z zapowiedzią ubiegłoroczny zwycięzca #wyścigowapiątka (atest PZLA) Mateusz Lipiński z Poznania powalczył o złamanie 15 minut. Prowadził od startu do mety finiszując w 14:54, co jest nowym rekordem trasy (średnia 2’59″/km). Na drugiej pozycji na mecie zameldował się Adam Stippa z Wrocławia (15:21), a na trzeciej pozycji Marcin Kęsy z Poznania (15:22), a czwarte punktowane miejsce zajął Bartłomiej Falkowski z Warszawy (15:28).

Wyrównania stawka kobiet powalczyła o zwycięstwo i zdecydowały 2 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła Karina Miniorczyk z Wrocławia (18:24), wyprzedzając Jagodę Durkalec z Jeleniej Góry(18:26) i Dominikę Kłodę z Poznania (18:31). Punktowane 4. miejsce zajęła Karolina Klupczyńska z Poznania (18:38).

Wyniki 7. Bieg Tor Poznań Formuła 1 #wyścigowapiątka

W 7. Trigar Duathlon Tor Poznań najszybszy na trasie 23 km okazał się Adam Kuś z Poznania, który zameldował się na mecie w łącznym czasie 50:42 i o niespełna 8 sekund wyprzedził Piotra Klupczyńskiego z Murowanej Gośliny (50:50). Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Adamczyk z Obornik (50:54).

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Jahnz ze Stargardu (55:08), wyprzedzając Urszulę Kafarską z Poznania (56:39) i Karolinę Rutę-Korytkowską ze Swarzędza (57:22).

Wyniki 7. TRIGAR Duathlon Tor Poznań

W biegu wzięli też udział zawodnicy z Tarnowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych TARSON: Michał Szała (opiekun Tomasz Szała), Antoni Dworczak (opiekun Arkadiusz Dworczak) i Szymon Nowicki (opiekun Roman Sobański).

W Pucharze Służb Mundurowych w duathlonie zwyciężył w kategorii mężczyzn Adrian Stempniak ze Śremu (51:18), a najszybszą kobietą była Karolina Jahnz ze Stargardu (51:18).

W duathlonie wystartowała też drużyna, która towarzyszyła 12-letniemu Markowi Grabarczykowi. Jego marzeniem było wystartować na wyścigowym torze. „Chłopiec przeszedł poważną operację na mózgu, jeszcze kilka miesięcy temu miał problemy z chodzeniem i jest cały czas w procesie rehabilitacyjnym. Dotychczas Marek mógł jedynie z daleka kibicować naszym akcjom biegowym czy rowerowym, a symboliczny medal wręczaliśmy mu po fakcie. Dzięki przychylności organizatorów Duathlonu i władz Automobilklubu Wielkopolski, Marek będzie mógł teraz sam poznać smak sportowej adrenaliny i sukcesu”, cieszyła się na mecie Danuta Pawlik, koordynatorka akcji.

To było wyjątkowe otwarcie tegorocznego sezonu – podkreśla uśmiechnięty Przemysław Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Poluzowanie obostrzeń sanitarnych stworzyło nam możliwość do zorganizowania biegu i duathlonu zarówno w bezpiecznych, jak i jak najbardziej sprzyjających warunkach do bezpośredniej rywalizacji. Efektem był rekord trasy na atestowanej trasie 5 km, liczne życiówki na „piątce” i znakomite rezultaty w duathlonie!

Jesienią kolejna odsłona ścigania na Torze Poznań – 9 października wystartuje 4. edycja Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha na atestowanej trasie 10 km. W ubiegłym roku kilkadziesiąt biegaczek i biegaczy pobiegło poniżej 40 minut! Swoje mistrzostwa w ramach Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych, który jest rozgrywany równolegle, mają m.in. policjanci, strażacy i żołnierze.

Zdjęcia Maciej Kopiński i Kacper Skubiszak