Menu

Nasz Patronat. ULTRATUR – nowe wyzwanie na biegowej mapie Wielkopolski !

12 lutego 2021 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. ULTRATUR – nowe wyzwanie na biegowej mapie Wielkopolski !

Puszcza Zielonka jesienią – taką oprawę będzie miał nowy ultra bieg, na który zapisy są już aktywne: www.ultratur.pl Trzy dystanse od 51 do 14 km oraz towarzyszący imprezie bieg dla najmłodszych mają na celu przybliżenie mieszkańcom Wielkopolski (i nie tylko) piękna Puszczy Zielonki.

Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na wykorzystanie legendy o królu i turze w nazwie tego biegowego wyzwania. 17 października 2021 w malowniczym dworku i sąsiedztwie pól golfowych Oskoma Trzaskowo biegacze ruszą do pokonania jednego z trzech wybranych dystansów. 14, 26 lub 51 km. Organizatorzy zaprojektowali trasy tak, żeby zabrać wszystkich w najpiękniejsze miejsca Puszczy Zielonki.

Będą jeziora, zagajniki, drogi i ścieżki leśne. Drzewa iglaste, liściaste i mieszane. Będzie z całą pewnością pełna jesienna paleta barw, kto wie – może nawet ktoś zobaczy daniela, czy jelenia – w końcu to jesień w lesie -mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu. – Organizujemy różne imprezy sportowe w ramach APS Agency: cykl biegów z przeszkodami Formoza Challenge, Bieg Czerwca ’56 ku czci bohaterów tamtych wydarzeń, czy triathlon w Kaliszu, ale zawsze chcieliśmy zorganizować bieg blisko natury. Taką imprezą będzie właśnie Ultratur – dodaje Rosa.


Imprezę objął patronatem burmistrz Murowanej Gośliny. Start i meta, gdzie uczestnicy w strefie finiszera uzupełnią stracone kalorie będzie w malowniczym dworku Oskoma Trzaskowo, który został partnerem imprezy: www.oskomagolf.pl


Ultratur to bieg, w którym najważniejsze będzie czerpanie radości z pokonanego dystansu i napawania się pięknem otaczających krajobrazów. To oczywiście konieczność pokonania samego siebie i swoich słabości – walki z dystansem. Organizatorzy zadbają nie tylko o bezpieczeństwo rywalizacji, ale także optymalnie rozmieszczone punkty odżywcze, czy właściwe oznaczenie trasy. Bieg nawiązuje symboliką do jednej z legend Puszczy Zielonki o królu i turze, choć organizatorzy nie ukrywają, że w tej odsłonie chcieliby odczarować groźnego tura i przedstawić go w bardziej pozytywnym świetle:

Biegowi towarzyszyć będzie strefa expo, możliwość nauki gry w golfa czy bieg dla dzieci, który będzie uzupełnieniem tej sportowej niedzieli.

Przypomnijmy, że 9 pażdziernika na Torze Poznań wystartuje #wyścigowadycha czyli IV Bieg Ognia i Wody (zapisy i szczegóły) na atestowanej trasie 10 km. Zanim wyruszymy w puszczę warto sprawdzić się i „rozliczyć się” z tym dystansem.

Zapraszamy do zapisów: www.ultratur.pl