Menu

Nasz Patronat. Ostatnie odliczanie … Wakacje czas zacząć startem 15. Biegu Czekoladowego-Smak Lata!

22 czerwca 2023 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Ostatnie odliczanie … Wakacje czas zacząć startem 15. Biegu Czekoladowego-Smak Lata!

Już w sobotę 24 czerwca wystartuje jubileuszowy 15. Bieg Czekoladowy-Smak Lata. Trasa wiedzie po bulwarach nadwarciańskich w Poznaniu. Start do biegu głównego i marszu nordic walking na 5 km przy Przystani „Posnania” o godz. 10.00. O godzinie 9.00 rywalizować będą dzieci na krótszych dystansach.

Impreza dedykowana jest dzieciom oraz dorosłym, miłośnikom biegania i nordic walking. Ideą jest propagowanie rodzinnego spędzania czasu i integracja międzypokoleniowa mieszkańców Poznania. Nasz bieg wpisuje się w akcję „Aktywni i Zdrowi” czyli program prozdrowotny obejmujący zajęcia ruchowe zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców Poznania.

Głównym założeniem są promocja zdrowego odżywiania, promowanie terenów do aktywności sportowej. Imprezie patronują m.in. Stowarzyszenie Akademia Młodych Olimpijczyków, Centrum Medyczne Dynasplint, Poland Running Academy. W ramach biegu odbywają się letnie mistrzostwa strażaków.

Bieg ma wymiar charytatywny. Jak co roku licytujemy numer „1” i cały dochód z licytacji przekazujemy dla podopiecznego Fundacji Siepomaga.pl. W tym roku pomagamy 5-letniej Alicji z Wielkopolski. „Jedynka” została wylicytowana za 700 zł.