Menu

Niezłe chody Łukasza Nowaka! Olimpijczyk Ambasadorem Biegu Czekoladowego.

27 marca 2018 - NEWSY
Niezłe chody Łukasza Nowaka! Olimpijczyk Ambasadorem Biegu Czekoladowego.

Ambasadorem Biegu Czekoladowego został olimpijczyk Łukasz Nowak, lekkoatleta, były chodziarz, członek Kadry Narodowej w latach 2006-2016, a obecnie … biegacz.Łukasz to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we wszystkich kategorii wiekowych oraz wielokrotny reprezentant kraju na najważniejszych imprezach lekkoatletycznych w Europie i na Świecie.
Największym sukcesem Ambasadora Biegu Czekoladowego było zajęcie 6. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie na dystansie 50 km. Jako chodziarz zajmował finałowe miejsca na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Obecnie Łukasz jest trenerem biegów długich oraz nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Skokach.

arch. Łukasz Nowak

Będąc wyczynowym sportowcem w konkurencji lekkoatletycznej jaką jest chód sportowy uczyłem się warsztatu trenerskiego od najlepszych polskich i zagranicznych trenerów, współpracowałem z wybitnymi polskimi fizjoterapeutami, trenerami przygotowania motorycznego, dietetykami, psychologami, a zdobyta wiedzę pogłębiałem studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – opowiada Łukasz Nowak. –
Bardzo zbliżona specyfika treningu wytrzymałościowego biegacza długodystansowego i chodziarza dała mi niezwykle bogaty bagaż doświadczeń jaki procentuje teraz u moich zawodników, jakimi są biegacze na różnych poziomach zaawansowania.

Fot. archiwum Łukasza Nowaka