Menu

Zwycięska „życiówka” Patrycji Talar

11 września 2017 - NEWSY

II Półmaraton Szpot Swarzędz ukończyło w niedzielę 1109 osób. Pierwszy na linię mety przybiegł Krzysztof Hadas ze Swarzędza (1:09:20). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar z Pobiedzisk (1:18:20), która ustanowiła swoją „życiówkę”, poprawiając jednocześnie rekord tego półmaratonu wśród kobiet.

Wśród mężczyzn na drugim miejscu znalazł się Marcin Fehlau z Poznania (1:10:52), a na miejscu trzecim Adam Konieczny z Zaniemyśla (1:11:18).
Drugie miejsce w kategorii open kobiet zajęła Ukrainka Natalia Nagirniak (1:20.04), a trzecie Monika Brzozowska z Krzepic.

Imprezie towarzyszyła licytacja charytatywna. Cały dochód z aukcji po zawodach oraz licytacji numeru startowego „1” czyli 3 260 złotych został  przekazany Fundacji „Zdążyć z pomocą” na dalsze leczenie 9-letniej swarzędzanki Nikoli Kubiak, walczącej od ponad 5 lat z nowotworem złośliwym. Na zakończenie odbyło się losowanie auta Citroen C1 wśród wszystkich uczestników imprezy, którzy prawidłowo wypełnili kupon konkursowy oraz ukończyli bieg zgodnie z regulaminem. Losującą była Nikola Kubiak, a szczęśliwy kupon wypełnił Marek Podobiński z Poznania.