Menu

Piotr Łobodziński mistrzem świata w towerrunning! Dominika Wiśniewska – Ulfik czwarta!

5 maja 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Piotr Łobodziński mistrzem świata w towerrunning! Dominika Wiśniewska – Ulfik czwarta!

Piotr Łobodziński ponownie mistrzem świata w biegu po schodach! W Tajpei obronił mistrzowski tytuł. Trzeba było pokonać łącznie 126 pięter i 2870 stopni wieżowca Taipei 101. Dystans w pionie wynosił 543 metry.  Znakomite 4. miejsce zajęła Dominika Wiśniewska – Ulfik. Polacy potwierdzili, że należą do światowej elity biegaczy specjalizujących się w towerrunning.

Na mistrzowską rywalizację składały się dwa biegi indywidualne. Jeden krótki na 35 pięter i półtorej godziny później wyścig na 91. piętro, czyli dokładnie 391m w pionie. Tuż przed startem Piotrek Łobodziński informował na swoim fanpag’u:„Klatkę schodową znam dość dobrze, gdyż w Tajpej startowałem trzykrotnie (2013-2015). Jest stromo, ale mi to pasuje. Ostatni miesiąc trenowałem właśnie pod MŚ i moja dyspozycja wydaje się obiecująca.Jestem bojowo nastawiony na obronę tytułu, ale wiem że konkurencja nie śpi.” Motywacja godna mistrza świata. Na starcie stanęła cała towerrunningowa elita. Piotrek zdominował zawody, wygrywając zdecydowanie.

Dominika Wiśniewska-Ulfik

Nasza reprezentantka Dominika Wiśniewska – Ulfik Mistrzostwa Świata w Towerrunningu zakończyła na wysokim 4. miejscu i jak stwierdziła po zawodach:” Półtora miesiąca na siłowni dało efekt – pierwszy raz nie bolały mnie ręce w trakcie i po biegu !!! Klatka schodowa była zdecydowanie bardziej stroma niż ta, na której trenuję i to było dla mnie dużym utrudnieniem.” Za tydzień starty w Seulu w wieżowcu Lotte Tower liczącym 123 piętra.

 

 

 

 

Wyniki finałowej „szóstki” Mistrzostw Świata w Towerrunnning

Piotr Łobodziński

 

 

 

 

 

 

 

Mężczyźni

1 Piotr Łobodziński POL 560
2 Christian Riedl GER 475
3 Frank Nicolas Carreno COL 455
4 Ryoji Watanabe JAP 400
5 Mark Bourne AUS 380
6 Goerge Heimann GER 335

Kobiety

1 Suzanne Walsham AUS 560
2 Valentina Belotti ITA 475
3 Zuzana Krchova CZE 475
4 Dominika Wiśniewska-Ulfik POL 395
5 Muhua Jian CHN 365
6 Cindy Harris USA 365

opr. Przemek Walewski, więcej informacji


Źródło i foto: Towerrunning News, fanpage Piotr Łobodziński i Dominika Wiśniewska – Ulfik