Menu

W Kleszczewie kobiety na piątkę!

15 września 2017 - NEWSY, Zapowiedzi
W Kleszczewie kobiety na piątkę!

Bieg „Kleszczów na Piątkę” odbędzie się 17 września 2017. W ramach imprezy po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski Kobiet na dystansie 5 km. Bieg w Kleszczowie z roku na rok staje się coraz większy, a do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba ponad 400 zawodników oraz 150 dzieci.


– Cieszymy się, że nasza impreza po raz kolejny notuje rekord frekwencji, a zapisy zamykają się na długo przez zawodami – mówi Jan Gurazda, prezes LZS Omega Kleszczów. – Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja zapisów do biegów dla dzieci, gdzie po raz pierwszy został wyczerpany limit.

Podczas zawodów zobaczymy najlepsze zawodniczki w Polsce, na starcie stanie po raz drugi Aleksandra Brzezińska, która trzy tygodnie temu podczas Mistrzostw Polski na 10 km rozgrywanych w ramach Biegu Fabrykanta zdobyła brązowy medal.


– Do Kleszczowa przyjeżdżam już po raz drugi. To, za co cenię tę imprezę to przede wszystkim szybka trasa i ranga Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że te czynniki przełożą się na dobrą rywalizację i ciekawe wyniki – mówi Aleksandra Brzezińska z Torunia– Rok temu zajęłam czwarte miejsce, przegrywając podium zaledwie o sekundę. W tym roku czuję się zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym, więc chcę walczyć o jak najlepszy czas, co mam nadzieję przełoży się na satysfakcjonujące miejsce.


.
Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl