Menu

29. Półmaraton PHILIPS Piła w drugą niedzielę września

6 grudnia 2018 - NEWSY
29. Półmaraton PHILIPS Piła w drugą niedzielę września

Zwykle półmaraton w Pile tradycyjnie odbywał się w pierwszą niedzielę września, ale okazuje się, że w przyszłym roku dzień ten wypada dokładnie 1 września. ” To niezwykle symboliczna data związana z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej dlatego zdecydowaliśmy się wyjątkowo przenieść termin naszego biegu o tydzień ” mówi Henryk Paskal, szef Półmaratonu PHILIPS Piła.

Zgodnie z decyzją organizatorów Półmaraton w Pile odbędzie się 8 września 2019 roku. Zapisy na bieg powinny ruszyć w okolicy lutego, a do dyspozycji biegaczy zostanie oddana pula co najmniej 3,5 tysiąca miejsc. W razie dużego zainteresowania być może pakietów będzie więcej.
Henryk Paskal stara się jednak patrzeć na kwestię frekwencji ze spokojem. – Mimo, że praktycznie co roku do Piły przyjeżdża coraz więcej biegaczy, to chciałbym podkreślić, że nie gonimy za wzrostem frekwencji. Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli w przyszłym roku na mecie pilskiego półmaratonu zamelduje się ponad 4 tysiące uczestników. Biorąc pod uwagę to, że w tym roku bieg ukończyło 3826 biegaczy uważamy, że taki scenariusz jest całkiem możliwy – ocenia Henryk Paskal.

Półmaraton PHILIPS Piła to prestiżowa impreza, od 2000 roku odbywająca się pod egidą PZLA, której ranga Mistrzostw Polski w Półmaratonie co roku przyciągająca najlepszych zawodników z kraju i zagranicy. Świetna organizacja biegu i płaska, szybka trasa z atestami IAAF, AIMS i PZLA sprawiają, że zawody cieszą się dużym zainteresowaniem biegaczy. Rekordy trasy Półmaratonu PHILIPS należą do obcokrajowców. W kategorii mężczyzn rekordzistą jest Daniel Muteti (Kenia) 01:02:11 w 2014 roku, a w kategorii kobiet Maryna Damantsevich (Białoruś) 01:12:13 w 2015 roku. W ubiegłym roku Półmaraton w Pile ukończyło 3 826 biegaczy, a tytuły mistrzowskie zdobyli Szymon Kulka (01:05:13) oraz Paulina Kaczyńska (01:14:28).

Pilski półmaraton cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy również ze względu termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie np. przed wrześniowymi maratonami w Berlinie oraz w Warszawie. Oba biegi odbędą się 29 września 2019 roku.


Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/