Menu

Nasz Patronat. Letnia fiesta na 6. Biegu Czekoladowym Smak Lata w Poznaniu!

23 czerwca 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. Letnia fiesta na 6. Biegu Czekoladowym Smak Lata w Poznaniu!

Tradycyjnie rozpoczęliśmy letnie wakacje podczas 6. Biegu Czekoladowego – Smak Lata. Na trasie wszystkich dystansów wystartowało prawie 600 osób, którym dopingowały całe rodziny i spacerowicze oraz mieszkańcy Rataj. Radość na twarzach, zdrowa rywalizacja i wyśmienita zabawa towarzyszyła nam w ten piękny, letni dzień. Starterem biegów dziecięcych był olimpijczyk  Łukasz Nowak, Ambasador Biegu Czekoladowego. Na mecie dzieci znajdowały się pod opieką  Pawła Milczarka, zawodowego strażaka i ultramaratończyka. Spikerem zawodów był radiowy dziennikarz  Grzegorz Hałasik z Radia Poznań.. Honorowym biegaczem był Dariusz Saniewski, który wylicytował numer startowy „1”. Dochód z licytacji wpłynął na konto Fundacji Otulina – założonej przez prof. Dariusza Iżyckiego- by wesprzeć Dawidka Napierałę! Miłej gościny na terenie Przystani Posnania i Plaży Rataje udzieliła brać wioślarska i kajakarska z prezesem Pawłem Szczepaniakiem na czele. Pan doktor Maciej Nowak jak zwykle był nie tylko honorowym starterem, ale razem z Martyną Nowak, olimpijskim psychologiem sportu i Krzysztofem Woźniakiem z CM Dynasplint – aktywnie udzielali się w przygotowaniach i organizacji całej imprezy. Biurem zawodów sprawnie zarządzała Klaudia Walewska. Na trasie bezpieczeństwo zapewnili kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Wartościowe niespodzianki na mecie ufundował Partner Biegu Czekoladowego  firma DoMix AGD Poznań – pralkę Miele dla dzieci, blender Smeg dla biegaczy i toster Smeg dla chodziarzy.

Bieg Czekoladowy Smak Lata to sportowa fiesta na rozpoczęcie lata – powiedział Przemek Walewski, organizator biegu. – Chętnych do startu było znacznie więcej niż wynosił limit miejsc, ale chcemy zachować kameralny i jakościowy klimat imprezy tak, by każdy czuł się gościem honorowym. Malownicza trasa oraz okolica to oaza w samym sercu Poznania.

Fot. Maciej Kopiński. Bieg Czekoladowy – Smak Lata

Dzieci wystartowały na krótszych dystansach 100,300,600 i 900 m, ale emocji nie zabrakło. W końcu to był pierwszy dzień wakacji, a na mecie czekał medal i  słodkie niespodzianki ufundowane przez Hibbi. Rodzice przeżywali start swoich pociech równie mocno, ale ochłodzić swoje emocje mogli w Strefie Finishera, gdzie serwowano lody i owoce. W strefie masażu eksperci OMS Roll doradzali jak poprawnie robić tzw. rolowanie i poprawnie rozciągać się po treningu oraz biegu. Na pobliskiej Plaży Rataje dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, pograć w piłkę plażą, a dorośli umówić się na wynajęcie grilla na lato.

 

 

 

Punktualnie o godzinie 18.00 wystartowali biegacze, a kilka minut później wyruszyli chodziarze. Od startu stawce biegaczy przewodził Ambasador Biegu Czekoladowego, olimpijczyk Łukasz Nowak ze Skoków. Pierwsze okrążenie (2,5 km) pokonał w 8:02, a na mecie, po 5 km, zameldował się w czasie 16:13. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Żołnowski ze Szczecina (17:04), który o zaledwie 3 sekundy wyprzedził Piotra Izskiego z Poznania (17:07). Wśród pań triumfowała Katarzyna Kołaczkowska z Potasze (20:38) przed Karoliną Klupczyńską (20:52) i Katarzyną Starzynska-Kościuszko z Poznania (21:52). Na czwartym miejscu finiszowała reprezentantka WSZYSTKOOBIEGANIU.pl Renata Kasica (22:45), która wygrała swoją kategorię wiekową. O walentynkowej edycji Biegu Czekoladowego 2018 przyznawane są Czekoladowe Telegramy im. Zofii i Henryka Braunów. Pomysłodawcą tych nagród jest Przemek Walewski, który w ten sposób pragnie upamiętnić postać nieżyjącego już kultowego biegacza Wielkopolski Henryka Brauna i jego żony Zofii, z którymi miał okazję jako młody biegacz wspólnie startować w wielu imprezach, także w Parku nad Wartą.

Strażacy rywalizowali w I Letnich Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków na  5 km (zimowa edycja mistrzostw odbyła się podczas edycji walentynkowej w lutym). Najszybszy okazał się Maciej Żołnowski, drugi open, który wyprzedził Piotra Izskiego, trzeci open i Grzegorza Szkwarka (17:40). Wszystcy reprezentowali Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

Czekoladowy Telegram, wykonany specjalnie na tę okazję przez Chocolissimo, otrzymała najstarsza biegaczka Irena Grzywcz z Mosiny (1951 rocznik) i Andrzej Borys z Murowanej Gośliny (1952).   Nagrody ufundowane przez Chocolissimo, Centrum Urody, Wellness i Spa MONA, CM Dynasplint wręczali prof. Dariusz Iżycki, dr Maciej Nowak, prezes Paweł Szczepaniak i Przemek Walewski.

Fot. Maciej Kopiński. Bieg Czekoladowy – Smak Lata

Bieg Czekoladowy gromadzi zawsze śmietankę nordic walking. Szybka trasa sprzyjała szybkim marszom. Pierwszy minął linię mety Wojciech Cholewiński z Murowanej Gośliny (33:49), który wyprzedził Marcina Michalaka z Poznania (33:50) i Jacka Guzka z Nowego Tomyśla (36:25). Wśród pań najlepszą chodziarką została Magdalena Binięda z Murowanej Gośliny (37:43) przed Darią Józefowską z Nowej Wsi (38:22) i Iwoną Rybarczyk z Dopiewo (38:47). Nagrody ufundowane przez Chocolissimo wręczył chodziarzom Łukasz Nowak, Ambasador Biegu Czekoladowego i były chodziarz naszej reprezentacji, szósty zawodnik na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

 

 


Dziękujemy za życzliwość i wsparcie: Maciejowi Kopińskiemu, Lepszypoznan.pl, Filipowi Kantorskiemu i Telewizji STK, Ratajskiej Telewizji Kablowej, Rafałowi Afkowi i Radiu Poznań. Do miłego zobaczenia na kolejnej odsłonie Biegu Czekoladowego!

Fot. Maciej Kopiński. Bieg Czekoladowy – Smak Lata

 


Partnerzy 6. Biegu Czekoladowego

Przystań Posnania Centrum Medyczne Diagnosis Chocolissimo Polska Corny Agics Naturals ORTO MED SPORT Drukarnia Sprint Hibbi Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Wszystko o Bieganiu/ Poland Running Academy Biegaj i zwiedzaj Nowa Vistaria


Fot. Maciej Kopiński