Menu

36. Wrocław Maraton po drodze do Korony Maratonów Polski

10 września 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY

36.Wrocław Maraton cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystartowały 3622 osoby, a na mecie finiszowało 3560 osób z ponad dwudziestu krajów. Wśród zawodników największą grupę stanowili mieszkańcy Wrocławia (686), a następnie z Warszawy (123), Krakowa (101) i Poznania (64). To był kolejny kamień milowy do Korony Maratonów Polski. Zwyciężyli Kenijczycy, którzy stanęli na wszystkich trzech stopniach podium.

Wygrał Barnabas Kipyego (02:17:49) przed Hoea Kiplagatem (02:19:44) i Abelem Kibetem (02:19:47). Do rekordu maratonu –  02:13:28 zabrakło kilku minut. Pierwszą kobietą była również Kenijka Matebo Ruth Chemisto (02:43:55). Na czwartej pozycji przybiegł Tarekegn Zewda z Etiopii, na piątym kolejny Kenijczyk Moses Kipruto. Najlepszy z Polaków Kamil Jastrzębski ukończył bieg z czasem 02:24:37 i zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiąte uplasowali się również: Andrzej Rogiewicz, Przemysław Dąbrowski, Adam Głogowski i Grzegorz Gronostaj. Wśród pań także zwyciężyły Kenijki. Pierwsze miejsce zajęła Matebo Ruth Chemisto (02:43:55) przed Kimutai Hellen Jepkosgei (02:44:57) i Węgierką Szabo Tunde (02:48:14). Najszybsza Polka zajęła szóste miejsce – to Antonina Biała (02:57:37).