Menu

44. Maraton Warszawski z nowym rekordem trasy!

26 września 2022 - NEWSY

Etiopka Demissie Ayantu Abera zwyciężyła w Warszawie w czasie 02:28:35, bijąc rekord sprzed trzech lat o 29 sekund! Zwycięzcą został Kenijczyk Joseph Munywoki – 02:10:07. Wśród kobiet na podium znalazły się również dwie Polki: Iwona Bernardelli, która przybiegła jako druga (02:32:25) oraz trzecia zawodniczka – Ewa Jagielska (02:35:46). Najlepszy wśród Polaków Dariusz Nożyński zajął 8. miejsce z czasem 02:27:08.

Drugi na mecie 44. Maratonu Warszawskiego zameldował się Etiopczyk Danel Ashenik Derese z czasem 02:12:18, na trzecim miejscu uplasował się Kenijczyk Dickson Kiptoo – 02:12:50. Podium biegu pań uzupełniła kolejna Polka Ewa Jagielska – 02:35:46.

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN PODCZAS 44. Maratonu Warszawskiego (czasy brutto):

10. Kułak Piotr (Polska) 02:31:12

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET PODCZAS 44. Maratonu Warszawskiego (czasy brutto):

10. Paprocka Urszula (Polska) 03:06:00
    W trakcie 44. Maratonu Warszawskiego odbył się debiut nowego wydarzenia – Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Bieg towarzyszący na 10 kilometrów był świetną okazją dla początkujących biegaczy, którzy chcieli poczuć emocje wielkiej imprezy na własnej skórze. Zwycięzcą pierwszej, historycznej edycji Pekao S.A. Warszawskiej Dychy został Mateusz Gos z wynikiem 00:31:16. Wśród Pań triumfowała Natalia Mierzlikin, która osiągnęła czas 00:37:04.

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN PODCZAS Pekao S.A. Warszawskiej Dychy (czasy brutto):

1. Gos Mateusz 00:31:16
  2. Gontarczyk Rafał 00:32:10
  3. Kuńczak Michał 00:32:12
  4. Krochmal Paweł 00:32:39
  5. Stochmalski Piotr 00:32:56
    KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET PODCZAS Pekao S.A. Warszawskiej Dychy (czasy brutto):
  6. Mierzlikin Natalia 00:37:04
  7. Jakóbczak Magdalena 00:37:49
  8. Zielińska Weronika 00:38:27
  9. Daszkiewicz Małgorzata 00:38:35
  10. Kalbarczyk Adriana 00:38:38
    W stolicy odbył się jeszcze jeden bieg towarzyszący – Bridgestone Sztafeta Maratońska, w ramach którego zawodnicy tworzący trzyosobowe zespoły przebiegli kolejno 14, 10 i 18 kilometrów. Zwycięska drużyna (Passion First) pokonała dystans w czasie (02:25:10).

PODIUM DRUŻYN W BRIDGESTONE SZTAFECIE MARATOŃSKIEJ (czasy brutto):

1. Passion First (Taber Konrad, Raczyński Mikołaj, Mielewczyk Piotr) 02:25:10
  2. W Sparcie wsparcie! (Kulik Dawid, Kalinowski Juliusz, Wilczura Marek) 02:40:48
  3. Allianz Running Team (Zych Paweł, Lendzion Michał, Jaworski Rafał) 02:43:00
    Wszystkie informacje dotyczące 44. Maratonu, Pekao S.A. Warszawskiej Dychy oraz biegów towarzyszących można znaleźć na stronie: www.maratonwarszawski.com.