Menu

La Giralda na koszulkach XVII Biegu Europejskiego w Gnieźnie

23 lutego 2019 - NEWSY
La Giralda na koszulkach XVII Biegu Europejskiego w Gnieźnie


Organizatorzy XVII Biegu Europejskiego, który odbędzie się 6 kwietnia w Gnieźnie zaprezentowali oficjalną koszulkę imprezy. Głównym motywem graficznym na koszulce firmowanej przez Saucony jest rzeźba Giraldillo, zwieńczenie wieży La Giralda w Sewilli, która jest symbolem stolicy Andaluzji.


Gnieźnieński Bieg Europejski co roku zaskakuje swoich uczestników innym motywem przewodnim. Od 2015 roku każda kolejna edycja imprezy dedykowana jest innemu państwu Unii Europejskiej co powoduje, że impreza posiada nie tylko wymiar sportowy, ale również edukacyjny. Jest także ciekawym wyróżnikiem spośród wielu innych biegów na dystansie 10 km w Polsce.


Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Danii, Włoch, czy jak w roku ubiegłym – Francji. Podczas tegorocznej edycji biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Hiszpanii. Znajdzie to swoje odzwierciedlenie na oficjalnych koszulkach XVII Biegu Europejskiego, na których oprócz hiszpańskich barw znajdzie się rzeźba Giraldillo. Wysoka na cztery metry rzeźba jest zwieńczeniem wieży z dzwonnicą La Giralda, należącej do XII-wiecznej Katedry Najświętszej Marii Panny w Sewilli, będącej jednym z największych i najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie.


Rzeźba Giraldillo przedstawia postać kobiety w tunice, stojącej na wielkiej kuli, trzymającej w jednej dłoni liść palmowy a w drugiej półokrągły sztandar, który wprawia figurę w ruch obrotowy. Postać kobiety działa bowiem jak wiatrowskaz, obracając się wraz z kierunkiem wiejącego wiatru. Ambasada Hiszpanii objęła bieg honorowym patronatem.
Imprezę w Gnieźnie honorowym patronatem objęła Ambasada Hiszpanii w Polsce. Na plecach koszulki znajdzie się oficjalny hasztag #HISZPAPOLSKA2019, który upamiętnia 100-lecie ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i państwem położonym na Półwyspie Iberyjskim.


Sama koszulka wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony.

Z limitu wynoszącego 1,5 tysiąca pakietów startowych, wolnych miejsc pozostało już tylko 500. Aktualna cena wpisowego to 75 złotych, a zapisy trwają na stronie www.biegeuropejski.pl
O