Menu

Biegaj i Zwiedzaj. Karolina Nadolska trzecia,a Kenijka Mutgaa z rekordem trasy!

8 kwietnia 2019 - NEWSY

Debiutant Kenijczyk Silas Mwetich zwyciężył w 29. HAJ Hannover Marathon w czasie 2:09:37, a jego rodaczka Racheal Mutgaa wygrała wśród kobiet i ustanowiła rekord maratonu – 2:26:15. Na trzecim miejscu uplasowała się Polka Karolina Nadolska (2:27:43). W maratonie i biegach towarzyszących HAJ Hannover Marathon wzięła rekordowa liczba 26 792 biegaczy, z czego 3 037 w maratonie.

Zwycięstwo Mweticha było niespodzianką, bowiem debiutował na królewskim dystansie. Dobre warunki atmosferyczne sprzyjały szybkiemu bieganiu. Prowadząca grupka siedniu zawodników minęła półmetek w czasie 63:52!. Drugi na mecie Kenijczyk Ozeasz Kipkemboi uzyskał czas 2:10:40, a Etiopczyk Debas Alebachew Wale zajął trzecie miejsce (2:10:57). Zeszłoroczny zwycięzca, Seboka Negusse z Etiopii, zrezygnował na 35. kilometrze. Wtedy zaatakował Mwetich, ale nie odpuszczał mu Hosea Kipkemboi. Wszystko rozegrało się po 40. kilometrze, kiedy na atak zdecydował się Mwetich i uzyskał ponad minutową przewagę na mecie.

2019 Hannover Marathon Hannover, Germany April 7, 2019 Photo: Victah Sailer@PhotoRun

Tempo wśród prowadzącej szóstki kobiet też było mocne. Półmetek minęły w 72:36. Po 30. km grupka zmalała do czterech zawodniczek, a po 35. km zaatakowała Mutgaa, która zdystansowała Etiopkę Tigist Memuye i naszą zawodniczkę Karolinę Nadolską. ,, Liczyłam na to, że złamię swoją życiówkę”, powiedziała na mecie 30-letnia Mutgaa, która poprawiła o ponad dwie minuty swój rekord życiowy.