Menu

Finałowe odliczanie w Swarzędzu!

13 listopada 2017 - NEWSY
Finałowe odliczanie w Swarzędzu!

VI Bieg Agrobex Zalasewska Piątka był finałowym startem w Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Prawie 200 uczestników pobiegło 5-kilometrową, leśną trasą. Zapisy na finałową „piątkę” zakończyły się przed czasem, co potwierdza popularność tej imprezy. Patronat sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka.

Biegacze po raz kolejny wrócili na malownicze tereny pod Swarzędzem. Bieg Agrobex  Zalasewska Piątka to już stały punkt w kalendarzu osób aktywnych nie tylko mieszkańców Swarzędza i Poznania.

– Listopadowy bieg jest ostatnim w ramach Cyklu Biegów 5/5, które mają na celu wyróżnić najlepszych z najlepszych. Decyzja o organizacji takich wydarzeń przychodzi nam z łatwością. Zawsze zachęcamy do aktywności fizycznej – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Wydarzenie jest organizowane przez firmę Agrobex oraz Portal Wszystkoobieganiu.pl.

Burmistrz Marian Szkudlarek podkreśla, że Bieg Agrobex Zalasewska Piątka to znakomity początek przygody z bieganiem dla wielu miłośników aktywnego spędzania czasu. Na uczestników czekała zmodyfikowana trasa, którą biegacze sobie chwalili, a na mecie kolekcjonerski medal oraz muffinka.


Pierwszy na linię mety przybiegł Roman Kłosowski z Białężyc (17:58) przed Zbigniewem Misiem z Poznania (18:15) i Marcinem Langnerem z Kostrzyna (18:26). Wśród pań najszybciej finiszowała Monika Brzozowska z Krzepic (19:45), wyprzedzając Marysię Lisiak z Zalasewa (21:35) i Marlenę Strzelczyk z Kostrzyna (21:41).


Wśród miłośników nordic walking najszybszym chodziarzem okazał się Krzysztof Świtała z Góry (36:56), a chodziarką Danuta Biernat z Krosinka (40:31).
Organizatorzy Cyklu zapewniają, że dbają o to, by impreza miała charakter kameralny, ponieważ limit uczestników ustalono na 200 osób.

– Zapisy do do kolejnej edycji ruszą niebawem. Do startu zapraszamy nie tylko doświadczonych, zaawansowanych biegaczy. Dystans 5 km to ciekawe wyzwanie dla początkujących – Przemysław Walewski, dyrektor biegu.

Więcej informacji, opinie, zdjęcia

Zdjęcia: Maciej Kopiński

 


Wyniki VI Biegu AGROBEX Zalasewska Piątka – BIEG

Wyniki VI Biegu AGROBEX Zalasewska Piątka – Nordic Walking

Wyniki KOŃCOWE Cyklu Agrobex 5/5 w sezonie 2016/2017


Relacja Telewizji STK

Fotorelacja Macieja Kopińskiego
Fotorelacja HernikTeam
Fotorelacja Mateusza Szymczaka
Fotorelacja Edyty Lemańskiej