Menu

Gorączkowa atmosfera na „Słowaku”!

11 czerwca 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Gorączkowa atmosfera na „Słowaku”!

Tradycji stało się zadość… Upalna pogoda na XII Grodziskim Hunters Półmaratonie „Słowaka” plus równie gorący doping mieszkańców na całej trasie biegu. Biegliśmy nie tylko z głowami w słońcu, ale także w deszczu kurtyn wodnych, zraszaczy, domowych „skraplaczy”, słowem, niepowtarzalna atmosfera w skali 6/6 ! To była okazja do spotkania dawno nie widzianych przyjaciół i porozmawiania w wyjątkowej Strefie Finishera. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 3525 osób z całej Polski oraz goście z zagranicy.

Ten bieg to ewenement nie tylko w skali kraju. Zapisy na „Słowaka” trwają jak mgnienie wiosny! Większość nie zdąży zasiąść przed komputerem lub wyciągnąć „komórki”, gdy na listach startowych jest już komplet. Nic dziwnego, bo to jeden z najpopularniejszych biegów nie tylko w Wielkopolsce, ale w całej Polsce. Bieg zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów. To nie tylko bieg popularny, ale bardzo wysoko oceniany za jakość organizacji, oprawę grup kibiców i … praktyczne pakiety startowe. Tegoroczną edycję ukończyły 2763 osoby. Najszybciej trasę pokonał Kamil Makoś (1:12:29), przed ubiegłorocznym zwycięzcą Krzysztofem Szymanowskim (1:13:06). Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Zagórny (1:13:27). Z kobiet najszybsza była Sylwia Telatyńska (1:24:36) przed Ukrainką Tatianą Rybaczenko (1:25:53) i Iwoną Maciąg (1:27:23).

Nasza Drużyna w XII Grodziskim Hunters Półmaratonie „Słowaka”

Na starcie stanęła też liczna Drużyna w barwach WSZYSTKOOBIEGANIU.PL – Gosia Tarnowska, Klaudia Walewska, Rafał Helak, Filip Buszkowski, Grzegorz Maluśkiewicz, Filip Kantorski i Przemek Walewski.

Półmaraton „Słowaka” impreza organizowana w Grodzisku Wielkopolskim od 2007 roku. Jej pomysłodawcą jest wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, Marek Małecki. Sam pomysł zorganizowania w małym mieście liczącym 13.947 mieszkańców, jakim jest Grodzisk Wielkopolski, tego typu imprezy zrodził się w głowie Marka Małeckiego w momencie, kiedy to w liceum zaczęto przygotowywać się do uczczenia 80. rocznicy nadania szkole imienia Juliusza Słowackiego. Wtedy to właśnie Marek zaproponował, aby z tej okazji w mieście zorganizować bieg uliczny i nazwać go Grodziskim Półmaratonem „Słowaka” ( od patrona szkoły Juliusza Słowackiego). W pomyśle tym widział nie tylko jeden z elementów obchodów 80. rocznicy nadania szkole imienia, ale także możliwość promowania zdrowego stylu życia, mody na uprawianie sportu, jak również promocji miasta, które mimo iż jest nieduże może poszczycić się wieloma pięknymi miejscami.

Do tej pory miasto znane było tylko i wyłącznie z dawno zaprzestanej produkcji wody grodziskiej i produkowanego obecnie piwa grodziskiego, które wśród społeczności lokalnej określane było jako „ grodziskie serce z pianką”. Teraz marką Grodziska Wlkp. jest również Półmaraton „Słowaka”.

Fot. Hernik Team

„Półmaraton to prawdziwe święto całego Grodziska Wielkopolskiego i aż serce rośnie jaki widzi się tylko radosnych ludzi”, cieszy się burmistrz miasta Henryk Szymański. Marek Małecki podkreśla, że coraz częściej widzi na ulicach miasta i jego okolic mieszkańców, którzy biegają. Jedni robią to dla zdrowia inni dla zabawy. To właśnie dla miłośników biegania, których z roku na rok przybywa powstał „Grodziski Klub Biegacza”, którego współzałożycielem jest właśnie Marek Małecki. Do dzisiaj Marek jest głównym motorem napędowym i dyrektorem półmaratonu. „Zaraz po biegu spotyka się Komitet Organizacyjny i omawiamy na gorąco wszystko, co związane jest z organizacją półmaratonu. Naszą ambicją jest nie tylko perfekcyjna organizacja, ale także rozwój imprezy zarówno od strony biegaczy, jak i zaangażowania mieszkańców”, podkreśla Marek Małecki.

 

Galeria zdjęć. Hernik Team


Wyniki