Menu

Nasz Patronat. Już po raz 27. wystartuje Ogólnopolski Bieg im. J. Kilińskiego

26 kwietnia 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Już po raz 27. wystartuje Ogólnopolski Bieg im. J. Kilińskiego

Już 3 maja Trzemeszno zaprasza na kultowy Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego na dystansie półmaratonu  (limit 500 osób)  i bieg na dystansie 3,5 km (limit 200 osób). Rozegrane zostaną też biegi dziecięce i młodzieżowe.

Uczestnicy XXVII edycji półmaratonu, pod historyczną nazwą Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego, tradycyjnie wystartują w Mogilnie i zakończą bieg w Trzemesznie na Stadionie Miejskim. Tutaj właśnie odbędą się biegi towarzyszące m.in. biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do 1000 m zgodnie z rocznikiem. Ulicami Trzemeszna zostanie przeprowadzony już po raz czwarty bieg 3,5 km od 13 roku życia. Program imprezy możemy znaleźć na stronie biegu: www.bieg-kilinskiego.pl

Należy wspomnieć, że półmaraton należy do II Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie wraz z XVI Zimowym Biegiem Trzech Jezior 15 km (10.02.2018) oraz III Letnim Biegiem Trzech Jezior 15 km (02.09.2018). Medale z biegów tworzą piękny tryptyk, który będzie można umieścić w drewnianym etui.

Oprócz biegów organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji np. wystawy lokalnych wyrobów czy pokaz i paradę motocykli ulicami Trzemeszna. Impreza motocyklowa będzie kontynuowana po biegu na Stadionie od godz. 16.00 podczas Festynu „Zdrowo-Motorowo” gdzie przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje. Wszyscy, którzy ukończą półmaraton i bieg na 3,5 km na mecie otrzymają posiłek regeneracyjny: ciepła zupa, izotonik, woda, koszulka techniczna.