Menu

Nasz Patronat. I Bieg Ognia i Wody na Torze Poznań czyli wyścigowa „dycha”!

31 sierpnia 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. I Bieg Ognia i Wody na Torze Poznań czyli wyścigowa „dycha”!

To będzie z pewnością jedna z najszybszych „dziesiątek”! Już 6 października na Torze Poznań odbędzie się I Bieg Ognia i Wody na atestowanej trasie 10 km. W ramach biegu odbędą się – Finał Pucharu Polski i XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP na 10 km. Wyścigowa „dycha” to znakomita okazja do „życiówek”!

Zapowiada się szybkie ściganie i nowe „życiówki” w I Biegu Ognia i Wody! Start biegu o godz. 10.30. W ramach biegu odbędą się XXIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km.oraz Finał Puchar Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2018. O medale powalczą też policjanci. Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolskiego kojarzy się na co dzień z wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. W 2010 r. na torze pojawił się Robert Kubica, który w bolidzie Renault R29 pokonał okrążenie w 1:13,654.

Od pięciu lat odbywają się tu na wiosnę również – Duathlon Tor Poznań i Bieg Formuła 1 na 5 km. Od października tego roku biegacze będą mieli również okazję pościgać się na wyścigowej „dziesiątce” ! Szerokość toru wynosi 12 m, a jego długość 4,083 km. Biegacze będą mieli do pokonania atestowaną trasę 10 km ( dwa okrążenia plus 1834 metry). To dobra okazja do ostatniego „szlifu” przed Poznań Maraton. Na trasie znajdować się będzie punkt odświeżający. Strażacy ścigać się będą o miano najlepszych w 24. edycji Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Będzie to także zwieńczenie Pucharu Polski Strażaków PSP. Spersonalizowane numery startowe w innych kolorach pozwolą strażakom na bezpośrednią rywalizację.

Organizatorami zawodów są: Komenda Główna PSP i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL, a gospodarzem Automobilklub Wielkopolski. Bieg odbywa się pod patronatem Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jacka Biernackiego. Głównym Partnerem jest firma Tel – Poż – System  ISKRA z Poznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokalizacja Toru Poznań – trasa dojazdu


Link do zapisów

Lista startowa

Regulamin_Bieg Ognia i Wody_2018_RODO