Menu

Nasz Patronat. Certyfikaty Biegu Ognia i Wody dla US Army i naszego wojska!

27 października 2021 - NEWSY
Nasz Patronat.  Certyfikaty Biegu Ognia i Wody dla US Army i naszego wojska!

W Placówce Żandarmerii Wojskowej w Powidzu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Partnerstwa, które podsumowały udział prawie 100 żołnierzy US Army stacjonujących w Powidzu oraz żołnierzy wielkopolskiej Żandarmerii Wojskowej w IV Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań. W ramach biegu odbył się III Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych.

W klasyfikacji US Army najlepszym zawodnikiem okazał się SPC DiFusco z 108th, który uzyskał czas (43:23). Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w imieniu zwycięzcy odebrała 1LT Miosotis Maldonado. Przemysław Walewski, dyrektor zawodów i zarazem komendant Wielkopolskiej Gwardii Honorowej, wręczył również przedstawicielkom US Army Certyfikat Partnera Biegu Ognia i Wody. Korzystając z okazji zaprosił oczywiście amerykańskich żołnierzy na przyszłoroczną edycję zawodów. Zaproszenie zostało przyjęte, a na przygotowanie formy na 10-kilometrowy wyścig po Torze Poznań jest prawie rok.

Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Powidzu kapitan Przemysław Kąkolewicz wraz z żołnierzami odebrali Certyfikat Partnera Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych za profesjonalne wsparcie zawodów. W przyszłym roku również wielkopolscy żandarmerii wystawią, tak jak w tym roku, swoją reprezentację w Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych.

Przypomnijmy, że podczas zawodów, 9 października, dyrektor zawodów Przemysław Walewski uroczyście wręczył przedstawicielowi US Army – 1Lt Bogle rogatywkę pułkownika legendarnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich, którą specjalnie na tę okazję ufundował Krzysztof Kłoskowski, a wykonała firma HERO COLLECION – Fabryka Umundurowania Braci Kłoskowskich w Poznaniu.

Krzysztof Kłoskowski otrzymał honorowy Certyfikat Partnera.

Takie wydarzenia sportowe, jak Bieg Ognia i Wody na Torze Poznań, jest okazją nie tylko do wspólnej rywalizacji, ale też i wzmacniania sojuszniczego braterstwa poprzez sport.


Fot. Kamil Cukier, PŻW Powidz, Maciej Kopiński, Wszystkoobieganiu.pl