Menu

Nasz Patronat. Christopher Pietruczuk zwycięzcą Marbruk Triathlon Charzykowy

12 czerwca 2022 - NEWSY, Triathlon
Nasz Patronat. Christopher Pietruczuk zwycięzcą Marbruk Triathlon Charzykowy

Marbruk Triathlon Charzykowy to kolejne zawody z z cyklu CIECH Tri Tour. Triathloniści pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców.

Wspaniała pogoda i ciepła woda w Jeziorze Charzykowskim napędzała zawodników do jak najszybszego pokonania trasy prowadzonej przez piękne Bory Tucholskie. Zmagania na głównym dystansie mającym prawie 113 km zwyciężyli Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu oraz Ola Truskolawska z Gdyni.


Zawody zaczęły się punktualnie o godzinie 8 rano, kiedy to triathlonowi „sprinterzy” startujący na dystansie 28,25 km wskoczyli do wody rozpoczynając sportowe emocje w Charzykowach. Wśród mężczyzn najszybszy był Łukasz Krieger z miejscowości Nowa Cerkiew. Uzyskał on czas 0:58:47 pokonując pewnie o ponad 2 minuty drugiego Jakuba Sawiełajca. Wśród pań najszybsza była Angelika Kowalska z Przyłęki z czasem 1:07:01.
O godzinie 11 linie startu przekroczyli pierwsi zawodnicy startujący na dystansie potocznie nazywanym „połówkom”. W powietrzu było czuć ekscytacje, ducha sportowej rywalizacji oraz lekkie przedstartowe napięcie.
Niekwestionowanym mistrzem imprezy został Christopher Pietruczuk, uzyskując czas 4:03:42 pokonał drugiego Roberta Wojnara o ponad 18 minut! Pietruczuk zdeklasował całą stawkę i przez większość trasy ścigał się sam ze sobą.