Menu

Nasz Patronat. Drugi dzień Super League Triathlon Poznań

30 czerwca 2018 - NEWSY
Nasz Patronat.  Drugi dzień Super League Triathlon Poznań

W widowiskowej rywalizacji zawodników kategorii PRO walka trwała do ostatnich metrów, a ostatecznie Andreas Schilling o jedną sekundę wyprzedził Tylera Mislavchuka. Wśród kobiet stawkę zdominowała bezkonkurencyjna Australijka Emma Jeffcoat, a reprezentantka Polski, Maria Cześnik, zajęła czwartą lokatę, czym zapewniła sobie miejsce w Cyklu Mistrzowskim Super League Triathlon.

W ramach imprezy rozegrane zostały również zawody amatorów na dystansie 112,99 km. Na popularnej „połówce” najlepszy okazał się Paweł Skuza, z czasem 4:18:02, a wśród Pań zwyciężyła Magdalena Biskupska (4:41:41). To jednak nie koniec emocji nad poznańską Maltą. Wniedzielę o 8:00 start amatorów na dystansie 28,25 km, natomiast o 10:00 rusza rywalizacja na dystansie „ćwiartki”, którą otworzy Złota Fala Kobiet, będąca symbolicznym podsumowaniem projektu „Kobiety na wagę złota nakręca LIV”. Imprezę zakończy start sztafet na dystansie 56,5 km.