Menu

Nasz Patronat. Gorąca atmosfera na VIII Biegu Agrobex Piastowska Piątka!

11 sierpnia 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. Gorąca atmosfera na VIII Biegu Agrobex Piastowska Piątka!

VIII Bieg AGROBEX Piastowska Piątka w Pobiedziskach wygrał Marcin Stokowski. Najlepszy zawodnik przebiegł dystans 5 km w czasie 18:23. Drugie miejsce zajął Bartosz Przybysz ze Swarzędza, a na trzecim miejscu stopniu podium stanął Radosław Pluciński. Z kobiet najszybsza była Magdalena Przesławska z Wągrowca, z czasem 22:52. Bieg w Pobiedziskach był pierwszym w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. Patronat nad piastowską „piątką” objął Burmistrz Ireneusz Antkowiak.

8 sierpnia biegacze spotkali się w upalnej, letniej scenerii przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego, a wystartowali spod Grodu Pobiedziska i pobiegli wokół Jeziora Biezdruchowo. Na zawody zapisali się zarówno biegacze, jak i chodziarze nordic walking – łącznie 121 osób i niemal komplet pojawił się na starcie. Organizatorzy zmodyfikowali trasę, by uwzględnić upalną pogodę i warunki rywalizacji. Uczestnicy chwali inicjatywę organizatorów. Bardzo spodobał się także okolicznościowy medal, stylizowany na monetę bitą w czasach Bolesława Chrobrego i Mieszka II.

Z biegiem na dystansie 5 km najlepiej poradził sobie Marcin Stokowski z Pobiedzisk. Zwycięzcy nie przeszkodziła nawet upalna pogoda, wręcz przeciwnie, był świetnie przygotowany do startu.

Mamy zupełnie nowe okoliczności i rzeczywiście startów jest nieco mniej. Poza tym trwa okres wakacyjny. Staram się szukać pozytywów i ten okres wykorzystałem na więcej mocnych jednostek treningowych – powiedział zwycięzca biegu, który już na starcie zyskał sporą przewagę. – Na początku „urwałem się” reszcie biegaczy, a później po prostu trzymałem swoje tempo. Rywalizację uznaję za ciekawą – podsumował nasz rozmówca.

Drugie i trzecie miejsce zajęli biegacze ze Swarzędza, czyli Bartosz Przybysz i Radosław Pluciński (z czasami: 18:57 i 19:05). Wśród kobiet z wymagającą trasą najlepiej poradziła sobie Magdalena Przesławska z Wągrowca, z czasem 22:52. Jako druga na mecie zameldowała się Katarzyna Kołaczkowska z miejscowości Potasze (23:16), a jako trzecia – Żaneta Obara z Nekli (23:24).

Rywalizacja na dystansie 5 km toczyła się także w dyscyplinie nordic walking, którą zdominowali zawodnicy z Poznania. Wśród panów wygrał Jacek Witucki, a wśród pań – Karolina Kozłowska.


„Impreza odbyła się w specyficznym okresie, ale czujemy wielką radość, że mimo tego spotkaliśmy się z biegaczami. To już kolejna impreza biegowa, którą współorganizujemy z firmą Agrobex, co oznacza, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Z chęcią ugościmy też biegaczy w przyszłości”, podkreślił Jakub Waligóra, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

Cieszymy się, że mimo upałów i trwającej pandemii, wiele osób postawiło na aktywność fizyczną. Dzięki temu dbamy o nasze samopoczucie – od spalonych kalorii i „przyjemne zmęczenie” po redukcję stresu i budowanie odporności organizmu – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor Biegu, szef Polskiego Portalu dla Biegaczy WSZYSTKOOBIEGANIU.PL.

Sierpniowe zawody są pierwszymi w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. Wiosną panowały niemałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i dlatego organizacja zawodów nie była możliwa. Organizatorzy dokonali zmian i według nowego kalendarza, sportowcy będą rywalizować 22 listopada w podpoznańskim Zalasewie, podczas XII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka.

Lista startowa jest już praktycznie zamknięta, co ilustruje, jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze imprezy biegowe. To dla nas, jako organizatorów, wielka satysfakcja. Z nadzieją spoglądamy w kalendarz i planujemy kolejne wydarzenia – zarówno na ten, jak i przyszły sezon – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Hubert Maćkowiak

fot. Waldemar Malicki