Menu

Nasz Patronat. Pomarańczowy Bieg Marzeń nad poznańską Maltą

26 sierpnia 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. Pomarańczowy Bieg Marzeń nad poznańską Maltą

8 września Dzień Marzyciela to Wielkie Święto Fundacji Laboratorium Marzeń. Z tej okazji zapraszamy na 1. edycję charytatywnego  Pomarańczowego Biegu Marzeń dla dzieci i dorosłych. Na biegaczy od 14 roku życia czeka malownicza trasa w nadmaltańskim lesie na dystansie 4 km. Dzieci będą miały okazję pościgać się na krótszych dystansach. Na wszystkich czekają wyjątkowe medale! Obowiązkowym elementem każdego uczestnika biegu jest coś pomarańczowego w ubiorze: koszulka, czapeczka, chusta itp.

Start i meta na polanie piknikowej restauracji „Leśny Zakątek”, niedaleko źródełka i mety Toru Regatowego Malta. Tam tez mieści się biuro biegów. Fundacja Laboratorium Marzeń powstała po to by zapewnić całościowe wsparcie rodzinom wychowującym dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi.
Powstała po to, by spełniać marzenia, te zwykłe, najprostsze jak zdobycie prawdziwego medalu, niekiedy pierwszego w swoim życiu. I nie chodzi o to by go dostać na imprezie, chodzi o walkę, prawdziwą rywalizację w realnych warunkach , chodzi o pokonanie swoich słabości, o udowodnienie sobie, że potrafię, dam radę. Nie poddam się… Chodzi też o ten błysk dumy w oczach ojca, łzy wzruszenia mamy. Opłaty startowe to cegiełki wspierające konkretne działania Fundacji. Dlaczego to takie ważne? Jest to jeden z elementów rehabilitacji, terapii, pokonywania ograniczeń , budowania poczucia własnej wartości i wiary w siebie, poczucia, że mogę więcej. Po to by następnego dnia znowu pójść na rehabilitację, wykonywać ćwiczenia kolejny raz, powtarzać aż do znudzenia i wierzyć, że się uda.

Link do zapisów

Link do listy startowej


Każda z osób, która ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal i poczęstunek od organizatorów a dla wszystkich po zakończonym biegu przygotowaliśmy niespodzianki – zdrapki- cegiełki (każda cegiełka wygrywa), malowanie buziek, animacje dla dzieci i wiele innych.
Już od września spełniamy też kolejne marzenia naszych Małych Wielkich Bohaterów – o występie na prawdziwej scenie z prawdziwą gwiazdą, o udziale w prawdziwym balu przebierańców, o pierwszym meczu piłki nożnej. Przed nami także kolejny cykl (wznawiany po przerwie wakacyjnej) Grupy Wsparcia dla Rodziców, warsztatów edukacyjnych, Szkoły SuperRodzica, jesienią pojawią się pierwsze publikacje na temat diety GAPS a także poradnik dla rodziców. W listopadzie zaplanowaliśmy drugi już intensywny turnus rehabilitacyjny (ponad 500 terapii w ciągu 7 dni dla 20 dzieci) W przygotowaniu bajki terapeutyczne i wiele innych. Dlatego całkowity dochód z opłaty wpisowej – cegiełki przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów organizacyjnych, atrakcje dla dzieci i realizację kolejnych marzeń.