Menu

Nasz Patronat. II Bieg Agrobex Wartka Piątka z kompletem na liście startowej!

12 września 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. II Bieg Agrobex Wartka Piątka z kompletem na liście startowej!

Po okresie wakacyjnym biegacze oraz chodziarze nordic walking wracają do rywalizacji w ramach zawodów sportowych w Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Już w sobotę odbędzie się II Bieg Agrobex Wartka Piątka na dystansie 5 km. To przedostatni start w tym roku, w ramach Cyklu Biegów Agrobex 5/5.

W ramach biegu na dystansie 5 km, po bulwarach spacerowych Parku Rataje, będzie rywalizować łącznie 200 biegaczy i osób uprawiających nordic walking. Start o godz. 10, na terenie Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji, Oddział Rataje, w pobliżu Mostu Przemysła I. Warto przypomnieć, że I edycja biegu nad Wartą w Poznaniu zyskała uznanie biegaczy. Lista startowa była zapełniona do ostatniego miejsca, a podczas rywalizacji dopisała słoneczna pogoda, a zwycięzca, Radosław Pluciński ze Swarzędza osiągnął rezultat (17:19).

Przed nami II edycja biegu nad Wartą, która jednocześnie stanowi czwarte wydarzenie w Agrobex Cykl Biegów 5/5 Edycja 2019. Rywalizacja cieszy się rosnącą popularnością, a jej finał nastąpi 24 listopada w Zalasewie, ponieważ wówczas odbędzie się X Bieg Agrobex Zalasewska Piątka – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów, szef Polskiego Portalu dla Biegaczy WSZYSTKOOBIEGANIU.PL.

Cykl Biegów Agrobex 5/5 minął półmetek: w tym roku odbyły się już trzy wydarzenia. Biegacze rywalizowali na dystansie 5 km w Zalasewie i dwukrotnie w Pobiedziskach. Przed sportowcami jeszcze dwa starty – jeden w Poznaniu (14 września) i jeden ponownie w Zalasewie (24 listopada). Aktualnie w klasyfikacji prowadzi Mateusz Oracz ze średnią czasów 18:55. Wśród pań najlepiej radzi sobie Julia Drwęska-Michalska, dla której średnia czasów wynosi 23:46. Po każdym biegu rywalizujący otrzymują pamiątkowe medale, tworzące razem atrakcyjną kolekcję. Aby być sklasyfikowanym w rankingu Cyklu Biegów Agrobex 5/5 sezon 2019, uczestnicy muszą przynajmniej ukończyć 3 z 5 zaplanowanych zawodów – zasady są identyczne, jak w poprzedniej edycji.


Cyklowi patronuje Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i Burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak. O popularności imprez biegowych mówią też statystyki. W tym roku we wszystkich biegach weźmie udział ponad tysiąc osób.


Nasze wydarzenia mają charakter kameralny, ale biorą w nich udział zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby zaczynające swoją przygodę z tym sportem. Dobra zabawa, otoczenie przyrody i sportowa rywalizacja z uśmiechem na twarzy to ciekawa alternatywa na weekend – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Zakończenie cyklu biegów Agrobexu już w listopadzie, a osoby chcące regularnie dbać o kondycję, mogą też brać udział w Szkółce Biegowej, którą wszystkim zainteresowanym proponuje Agrobex razem z Przemysławem Walewskim. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie.

Fot. Maciej Kopiński