Menu

Nasz Patronat. Powiew wiosny na otwarciu Agrobex Cykl Biegów 5/5 w Swarzędzu!

25 marca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Powiew wiosny na otwarciu Agrobex Cykl Biegów 5/5 w Swarzędzu!

W wiosennej aurze zainaugurowany został w Zalasewie kolejny sezon biegowy Agrobex Cykl Biegów 5/5. W IX Biegu Agrobex Zalasewska Piątka rywalizowało 205 biegaczy i miłośników nordic walking. Przypomnijmy, że limit uczestników wynosi 200 osób z niewielkim „plusem”! Imprezie patronują Starosta Poznański Jan Grabkowski i Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Jako pierwszy, po pokonaniu leśnej trasy o długości 5 km, na mecie zameldował się Radosław Pluciński ze Swarzędza z czasem 17:04. – Mam za sobą biegową zimę i pierwsze starty w tym roku. Cieszę się, że dzień startu w Zalasewie przywitał nas piękną pogodą, a w dodatku udało mi się wygrać. To już moje piąte zwycięstwo w biegach Agrobe – powiedział na mecie. a. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Monika Brzozowska z Czerwonaka, osiągając czas 18:53. W Zalasewie trwała także rywalizacja w ramach nordic walking, którą wygrał wśród mężczyzn Piotr Przymusiński z Poznania (36:33), a wśród kobiet – Elżbieta Gałkowska z Tuczna (38:34).

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, które – po połączeniu wszystkich pięciu medali Cyklu – łączą się w oryginalny zestaw. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Centrum Medyczne Diagnosis oraz Agrobex. O rozgrzewkę zadbali instruktorzy z Organic Fitness Swarzędz, którzy też bezpłatnie przebadali skład masy ciała tym, którzy chcieli sprawdzić, co uzbierało się przez zimę…

Fot. Maciej Kopiński

Każdy z uczestników otrzymał bezpłatną wejściówkę do klubu. Puchary ufundowane przez Burmistrza Mariana Szkudlarka otrzymali najszybsi z gminy: Radosław Pluciński i Dorota Przybylak.

IX Bieg AGROBEX Zalasewska Piątka to pierwszy start w ramach już trzeciej serii wydarzeń biegowych. Dwa następne edycje – VI i VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka – odbędą się w Pobiedziskach, 26 maja i 30 czerwca. W maju biegacze będą mieli okazję wystartować spod nowo otworzonego po modernizacji Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego, a w czerwcu poznają nową trasę w pobliżu plaży nad Jeziorem Biezdruchowo. Następnie, po wakacyjnej przerwie, biegacze wrócą do rywalizacji 14 września w Poznaniu, gdzie blisko Warty wystartują w II Biegu Agrobex Wartka Piątka.

Cykl Biegów Agrobex 5/5 będzie miał finał w Zalasewie 24 listopada podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Biegu Agrobex zalasewska Piątka.. Za każdym razem biegacze i chodziarze będą rywalizować na dystansie 5 km. Trzeba ukończyć co najmniej trzy dowolne biegi, aby być sklasyfikowanym w całym Cyklu, podkreśla Przemysław Walewski, dyrektor biegów.

Fot. Maciej Kopiński

Cykl Biegów Agrobex 5/5 jest kameralny, ponieważ limit uczestników wynosi ok. 200 osób dla biegu. Cenną pamiątką są medale tworzące kolekcję. Serię wydarzeń biegowych wspiera deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowe, Agrobex.

III Cykl Biegów Agrobex 5/5 to element naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i ma na celu promocję zdrowego, sportowego stylu życia. Założyliśmy też Szkółkę Biegową, treningi odbywają się w każdy wtorek na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie, pod okiem maratończyka – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Wyniki

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego