Menu

Nasz Patronat. Prawie 400 uczestników 11. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki!

16 lutego 2021 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. Prawie 400 uczestników 11. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki!

Prawie 400 osób, dzieci i dorosłych, wzięło udział w 11. Biegu Czekoladowym-Słodkie Walentynki! Każdy wybrał swoją ulubioną trasę, a po przesłanych zdjęciach widać, że towarzyszył nam w pokonywaniu dystansu uśmiech.

Wirtualny charakter tej edycji sprawił, że uczestnicy pobiegli od przysłowiowego morza aż do Tatr, a także poza granicami Polski. Organizatorzy dostosowali formułę dostosowaliśmy do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Pokazaliśmy wspólnie, że jak bardzo ważny jest aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w budowaniu odporności organizmu i formy nie tylko fizycznej, ale i psychicznej – cieszy się Przemysław Walewski, dyrektor Biegu Czekoladowego i podkreśla, że bardzo liczna grupa wzięła udział w rywalizacji nordic walking. Wśród uczestników było też wielu debiutantów, którzy rozpoczęli przygodę z bieganiem lub z marszem nordic walking. To optymistyczny akcent w pandemicznym czasie, gdy tak niewiele mówi się o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie, podkreśla Przemysław Walewski.

Od pierwszej edycji Bieg Czekoladowy ma także charytatywny akcent. To akcja wylicytuj i pobiegnij z numerem „1”! Jak zaznacza dr Maciej Nowak z CM Dynasplint, które jest współorganizatorem Biegu Czekoladowego, w tym roku zbierano pieniądze na operację 10-miesięcznego Natanka z Zaniemyśla, który ma wrodzoną wadę serca. „To uśmiechnięty maluszek, który bardzo cierpi … Ratunkiem jest tylko operacja. Liczy się każdy dzień!”, zaznaczają organizatorzy i zachęcają do dalszej pomocy, ponieważ akcja zbiórki funduszy jeszcze trwa. W pomoc włączyli się licznie uczestnicy nie tylko Biegu Czekoladowego.

Natanek z ciocią Patrycją, która pobiegła w 11. Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki

Podczas tegorocznej walentynkowej edycji każdy uczestnik otrzymał oryginalny, podwójny medal w technologi 3D, którym dosłownie mógł się „przełamać” z bliską osobą. W pakietach znalazły się wyroby wielkopolskiego producenta czekolady MILLANO, a czekoladowe trofea ufundowało tradycyjnie Chocolissimo Polska. Na uczestników czeka jeszcze konkurs, w którym główną nagrodą jest ekspres do kawy SMEG ufundowany przez DoMIX AGD z Poznania.

Tegoroczny medal.