Menu

Nasz Patronat. Rodzinny Festiwal Sportu podczas 8. Biegu Czekoladowego – Smak lata!

24 czerwca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Rodzinny  Festiwal Sportu podczas 8. Biegu Czekoladowego – Smak lata!

To było prawdziwe otwarcie sezonu wakacyjnego! Na biegowo i czekoladowo! Prawie 600 biegaczek, biegaczy, miłośników nordic walking oraz kibiców wspólnie spędziło aktywnie kilka godzin. Były startowe emocje, niezapomniane debiuty, pierwsze 100 metrów dla maluchów i przybicie „piątki” dla starszych uczestników.

Gospodarzem była Przystań Poznania, centrum wioślarstwa i kajakarstwa oraz … biegania. Festiwal biegania pod znakiem czekolady otworzyli najmłodsi biegacze, których poniósł wakacyjny entuzjazm. Ponad dwieście dzieciaków pobiegło na dystansach od 100 m do 900 m. „W tych biegach kształtujemy zasady Fair Play i wszystkie dzieci, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymują takie same pakiety i niespodzianki na mecie”, podkreśla dr Maciej Nowak. Po biegu wszystkie dzieci otrzymały „dorosły” medal i delektowały się lodami oraz schłodzonymi w mobilnej lodówce arbuzami.

Honorowym starterem był olimpijczyk Jan Szymański. Fot. Maciej Kopiński

W strefie Akademii Młodych Olimpijczyków miały okazję do nauki rozciągania pod okiem eksperta z CM Dynasplint. Ratownicy medyczni zaprezentowali nie tylko specjalny quad, ale także odpowiadali na dotyczące zasad pierwszej pomocy. Kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej byli zapraszani nie tylko do wspólnych zdjęć, ale także udzielali informacji jak zostać strażakiem.

Na trasie biegu na 5 km spadł nieoczekiwanie … deszcz … za sprawą naszych nieocenionych przyjaciół ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Przez kurtynę wodną biegacze i kijkarze przebiegali dwukrotnie podczas wyścigu.

Fot. Maciej Kopiński

Zwycięzcą biegu został Aleksander Guzik z Poznania (18:29), który finiszował przed Krystianem Kalinowskim (18:38) z Poznania i Maciej Wiśniewskim (18:43) z Poznania.

Zwycięzcy w kategorii open mężczyzn. Fot. Maciej Kopiński

Pierwszą kobietą na mecie była Karolina Bilawa z Międzyrzecza (19:05), a na drugim miejscu przybiegła Katarzyna Kołaczkowska z Potasze (21:33), a na trzecim miejscu finiszowała Anita Nowicka – Kotlarska z Poznania (22:33).

TOP3 kategorii open kobiet. Fot. Maciej Kopiński

W dobrym tempie maszerowali miłośnicy Nordic Walking. Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Michalak z Poznania (33:45), a najszybszą chodziarką z kijkami okazała się Poznanianka Karolina Kozłowska (38:24).

Tradycyjnie najstarsi uczestnicy otrzymują Memoriałowy Czekoladowy Telegram im. Zofii i Henryka Braunów. Najwcześniej urodzoną biegaczką okazała się Halina Rączkowska z Wągrowca (rocznik 1951), a nestorem wśród biegaczy Aleksander Majłowski z Gorzowa Wlkp. (1950), który pokonał dystans 5 km w średnim tempie 5’02″/km!

Laureaci Memoriałowego czekoladowego Telegramy im. Zofii i Henryka Braunów

W ramach biegu rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Strażaków o Puchar Komendanta SA PSP w Poznaniu. Na pierwszym miejscu finiszował Krystian Kalinowski (18:38), wyprzedzając kolegę kadeta z SA PSP w Poznaniu Macieja Wiśniewskiego (18:43) oraz Przemysława Zaradniaka (20:51) z kadry nauczycielskiej SA PSP w Poznaniu (na zdjęciu poniżej).

Kadeci nie tylko rywalizowali na trasie, ale pilnowali też porządku, a zespół ratownictwa medycznego pod kierownictwem Sebastiana Budyły zapewnił bezpieczeństwo. Na trasie stały dwie karetki, a lotny patrol na quadzie najpierw pilotował z Przemkiem Walewskim, dyrektorem biegu, czołówkę, a następnie zabezpieczał końcówkę wyścigu.

Na mecie medale wręczali m.in. olimpijczyk Jan Szymański, dr Martyna Nowak, olimpijski psycholog sportu i oczywiście dr Maciej Nowak, legenda polskiej medycyny sportowej i szef Centrum Medycznego Dynasplint w Poznaniu. Jak się przekonaliście, medal był w „smaku lata”, podobnie jak atmosfera podczas całej imprezy.

Po biegach był czas na posmakowanie lodów, zmrożonego arbuza i animacje w Strefie Młodych Olimpijczyków. Podczas dekoracji o atrakcje zadbali nasi Partnerzy – DoMix, Chocolissimo, Millano Group (Hibbi), GUMAR, Index Food (Loacker), Termy Maltańskie, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Libell. Czekoladowe trofea przygotowane przez Chocolissimo pokazały, że nawet piwo może być z … czekolady.

Nasz Główny Partner DoMix – z szefem Waldemarem Bąkiem – po raz kolejny zorganizował konkurs dla tych, co zostali do końca imprezy. Wygrać można było atrakcyjny sprzęt AGD. Już w tej chwili możemy uchylić rąbek tajemnicy, że nagrodą w konkursie w 9. Biegu Czekoladowym – Smak Lata będzie oryginalna, limitowana lodówka SMEG …

Wyniki Biegu na 5 km

Wyniki Marszu NW na 5 km