Menu

Nasz Patronat. Wyścigowa dycha czyli „ogień” na Torze Poznań!

8 października 2018 - NEWSY
Nasz Patronat. Wyścigowa dycha czyli „ogień” na Torze Poznań!

Na trasie I Biegu Ognia i Wody #wyścigowa dycha był prawdziwy ogień! Szybki wyścigowy tor sprzyjał nie tylko dobrym wynikom, ale też uzyskaniu wielu życiówek. Słoneczna pogoda była doskonałym uzupełnieniem zawodów na Torze Poznań. Patronat Honorowy sprawował Starosta Poznański Jan Grabkowski.

W sobotę 6 października na dystansie 10 km (atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki) prawie 400 biegaczek i biegaczy rywalizowało nie tylko pomiędzy sobą, ale także walczyło o życiowe rezultaty na „dyszkę”. W ramach biegu odbyły się: Finał Pucharu Polski i XXIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz I Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego. Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolskiego kojarzy się na co dzień z wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. W 2010 r. na torze pojawił się Robert Kubica, który w bolidzie Renault R29 pokonał okrążenie w 1:13,654. Biegacze pokazali, że też potrafią wykrzesać „ogień” na wyścigowym torze. Prym wiedli strażacy,którzy wysoko postawili poprzeczkę.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Piotr Rychter

W czasie 32:25 pierwszy na mecie finiszował Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa), który z dużą przewagą przybiegł przed Bartomiejem Przedwojewskim (KM PSP Wrocław) – 33:05 i Andrzejem Szpunarem (KW PSP Rzeszów) – 33:07. W takiej kolejności stanęli też panowie na podium Mistrzostw Polski Strażaków PSP. Zwycięzcy w klasyfikacji OPEN – Monika Brzozowska i Łukasz Świesulski otrzymali oprócz nagród od firmy Iskra i organizatora Tor Poznań Track Day, puchary ufundowane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jacka Biernackiego, honorowego Patrona zawodów.  Wśród kobiet bardzo dobry rezultat uzyskała Monika Brzozowska (Czerwonak Biega) z Krzepic – 37:10, która wyprzedziła poznaniankę Dominikę Kłodę (ASICS FrontRunner Poland) – 39:47. Na trzecim miejscu finiszowała Agnieszka Serżysko (Team Draczyński) z Gorzowa Wlkp – 42:43.

W rywalizacji kobiet w ramach Mistrzostw Polski Strażaków PSP zwyciężyła Aleksandra Dettlaff (KW PSP Gdańsk) – 46:02, a na kolejnych miejscach podium stanęły Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) – 46:15 i Dagmara Kaczmarek (KM PSP Katowice) – 50:42. W klasyfikacji drużynowej MP Strażaków zwyciężyli reprezentanci Łódzkiej Komendy Wojewódzkiej PSP przed reprezentacją Wielkopolskiej KW PSP.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

W rywalizacji policjantów w I Mistrzostwach Wielkopolski Policji na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego zwyciężył Adrian Stempniak ze Śremu (38:09), który wyprzedził reprezentanta Szkoły Policji w Pile Jarosława Pińkowskiego – 40:37 i Przemysława Mańkowskiego (OPP Poznań) – 43:57.

Najbliższa okazja do pościgania się po Torze Poznań będzie już wiosną 2019 r. podczas 5. Duathlonu Tor Poznań i 5. Biegu Formuła 1 na dystansie 5 km (atest PZLA). Duathlon na Torze Poznań to jedyne zawody tego typu rozgrywanym na wyścigowym torze samochodowym.

 

 


WYNIKI OPEN

WYNIKI XXIV MISTRZOSTW POLSKI PSP

PUCHAR POLSKI STRAŻAKÓW PSP 2018

TVP Poznań_Witaj Wielkopolsko!

Głos Wielkopolski

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Galeria zdjęć Piotra Rychtera

Relacja Telewizji STK

Relacja na stronie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Relacja na stronie Komendy Głównej PSP

Relacja na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu


I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

Organizatorami zawodów byli: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL, a gospodarzem Automobilklub Wielkopolski oraz Tor Poznań Track Day.Głównym Partnerem była poznańska firma Tel – Poż – System ISKRA. W gronie Partnerów zawodów byli również PROMAT, WORD Poznań, Bieg Poznańskiego Czerwca 56’, Duathlon Tor Poznań, Trigar, Formoza Challenge.

Organizatorzy Biegu wsparli Fundację OTULINA, założoną przez prof. Dariusza Iżyckiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Misją i celem nadrzędnym Fundacji OTULINA jest zapewnienie wszechstronnej opieki i kompleksowej pomocy pacjentom onkologicznym i ich rodzinom oraz ułatwienie dostępu do diagnostyki i terapii medycznych”.