Menu

Ponad 10 tysięcy biegaczy na ulicach stolicy Wielkopolski!

14 kwietnia 2019 - NEWSY

Zwycięzcą 12. PKO Poznań Półmaratonu został Etiopczyk Abate Sikiyas Misganow (01:02:29). Polak Krystian Zalewski uplasował się na trzecim miejscu. Pierwsza z kobiet, Kenijka Lilian Jelegat dobiegła w czasie 01:11:13. Tegoroczny ślad na poznańskich ulicach pozostawiło 10 265 biegaczy.

Chłodny poranek dla wielu zawodników był optymalną pogodą do osiągania swoich biegowych celów. Zawodnicy startowali kolejno z siedmiu stref startowych. Czołówkę Półmaratonu stanowiła silna grupa reprezentowana przez Polaka – Krystiana Zalewskiego, Etiopczyka – Abate Sikiyas Misganowa i Kenijczyka – Mosesa Koech, którą do 15 km prowadził Krystian Zalewski.

Walka o zwycięstwo pomiędzy Etiopczykiem i Kenijczykiem toczyła się do ostatnich metrów i zakończyła sprintem do mety w wykonaniu obydwu zawodników. Wśród kobiet cały dystans samotnie pokonała Kenijka Lilian Jelegat.Pierwszą Polką finiszującą w Poznaniu była Anna Łapińska, która w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 9. miejsce.

Jeden z uczestników 12. PKO Poznań Półmaraton zasłabł na trasie. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.