Menu

Przydatne akcesoria do biegania – w co warto zainwestować?

7 stycznia 2020 - NEWSY, Zapowiedzi
Przydatne akcesoria do biegania – w co warto zainwestować?

Bieganie to rodzaj aktywności fizycznej, która nigdy nie traci na popularności. Fakt, że ten sport nie wymaga wysokich środków finansowych tym bardziej sprawia, że uprawiać go może praktycznie każdy. Wystarczą jedynie wygodne buty i bezdeszczowa aura. Jeśli jednak jesteśmy zaawansowanymi biegaczami, to przydać może nam się kilka gadżetów.

Akcesoria do biegania pozwalają na jeszcze bardziej efektywny trening, dostosowany do naszych możliwości. Są jednak i takie, które po prostu umilają nam bieg. W które z nich warto zainwestować?

Zegarek lub opaska do biegania

Zegarki elektroniczne dla biegaczy to gadżet, po który sportowcy sięgają najczęściej. Pozwala nie tylko monitorować czas, ale także precyzyjnie zmierzyć przebyty dystans, a nawet określić liczbę spalonych kalorii. Zegarek do biegania okaże się niezwykle przydatny przy biegu interwałowym, gdzie bardzo intensywny bieg przeplata się z marszem. Podczas jego wyboru należy zwrócić uwagę, czy zegarek został wyposażony w moduł GPS. Ta funkcja przyda się zwłaszcza osobom biegającym po lesie lub w parku. Biegacze, którzy wiedzą czym jest trening tlenowy, a czym beztlenowy, mogą skorzystać z funkcji pulsometru bądź zainwestować w oddzielne urządzenie tego typu. Pulsometr umożliwia bowiem pomiar pracy serca, co pozwala na bezpieczny i co ważne, wydajniejsze trening. Co więcej, pulsometr to niezbędny gadżet dla osób, które wracają do treningów po chorobie. Nowoczesne pulsometry dostępne są na https://www.mikesport.pl/pulsometry-do-biegania. Ich cena jest bardzo różnorodna i waga się od 100 do nawet 500 złotych.

Pokrowiec na smartfon do biegania

Tajemnicy nie stanowi fakt, że obecnie większość urządzeń pomiarowych i nie tylko, zastępuje smartfon z licznymi aplikacjami. Bieganie z telefonem w kieszeni nie jest dobrym pomysłem, gdyż znacząco ogranicza wygodę, istnieje także duże ryzyko, że urządzenie może wypaść. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego pokrowca na smartfon do biegania. Umocowany jest do paska na rzep, który umieszcza się na nadgarstku lub ramieniu. Większość pokrowców na telefon wykonana jest z poliamidu. Występują w różnych rozmiarach, dlatego warto je zmierzyć, aby nie zsuwały się podczas biegu.

Słuchawki bezprzewodowe

Energetyczna muzyka dodaje motywacji i siły do wzmożonej aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że tak mnóstwo biegaczy sięga po słuchawki. W czasie biegu najlepszym wyborem okażą się te w wersji bezprzewodowej. Plączący się kabel może nie tylko utrudnić bieganie, ale i wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Pod względem praktycznym na uwagę zasługują zwłaszcza słuchawki z zausznikami. Zyskamy wówczas pewność, że nie będą przeszkadzać podczas biegu, gdyż pewnie trzymają się na uszach. W sklepach dostępne są specjalistyczne słuchawki sportowe. Ich zaletą jest fakt, że łączą się za pomocą Bluetooth ze smartfonem. Są jednak znacząco droższe od słuchawek bezprzewodowych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nawet najlepsze akcesoria do biegania nie zastąpią odzieży sportowej. Podstawa to zatem odpowiedni ubiór, który nie będzie krępował naszych ruchów. Nie zawsze najdroższe gadżety okażą się najlepsze szczególnie, gdy jesteśmy początkującymi biegaczami. W takim przypadku warto najpierw przekonać się, czy nasze zamiłowanie do biegania nie przeminie z drugim miesiącem aktywności. W przeciwnym wypadku wydamy tylko pieniądze zupełnie nierozsądnie.

Artykuł promocyjny