Menu

10 powodów, dla których warto biegać

Sport to zdrowie – niezaprzeczalnie! Pozostaje jednak ważna kwestia: jaki sport wybrać? My polecamy bieganie, dlatego też przedstawiamy Wam kilka powodów, dla których warto ubrać strój do joggingu i… biec!

1. Bieganie się opłaca… także finansowo!

Bieganie to jeden z tych nielicznych sportów, które możesz zacząć uprawiać bez potężnych nakładów finansowych. Każdy z nas ma przecież w szafie wygodne spodnie lub legginsy, t-shirt i adidasy. Na dobry początek to na pewno wystarczy!

2. Każdy krok to radości kop!

Nie przesadzamy – każda przebieżka działa jak tabletka antydepresyjna. Bieganie uwalnia w naszym mózgu endorfiny, które są odpowiedzialne za uczucie szczęścia.

3. To świetny sposób na spalanie niechcianego tłuszczyku

Codzienny jogging polecamy nie tylko tym, którzy chcą być zdrowi, ale także i tym, którzy marzą o zgrabnej sylwetce. Spalamy kalorie nie tylko w trakcie joggingu, ale także po zakończonym treningu – przyspieszamy bowiem nasz metabolizm.

4. Sam o wszystkim decydujesz

Nie jesteś zależny od kolegów z drużyny czy od godzin otwarcia siłowni. Możesz biegać sam lub z kimś. Możesz słuchać w tym czasie muzyki, możesz słuchać odgłosów otoczenia. Możesz biegać rano lub biegać wieczorem. Możesz wszystko!

5. Biegać może każdy

Nieważne ile masz lat, jakiej jesteś płci, wyznania czy orientacji seksualnej – możesz biegać, choćby od zaraz. Niektóre sporty są wskazane tylko do określonego wieku lub też lepiej realizują się w nich kobiety czy mężczyźni. Bieganie jest tolerancyjne, bo biec możesz jakikolwiek byś nie był.

6. Poznaj innych biegaczy!

Ludzie, którzy kochają bieganie są na ogół szczęśliwsi – co już ujęliśmy. Chętniej też poznają innych sobie podobnych, a z czasem spotykają się nie tylko podczas maratonów czy treningów. Bieganie łączy ludzi!

7. Genialne rozwiązania same przybiegają do głowy

Jeśli dręczy Cię jakiś problem czy zagadka, to bieganie z pewnością Ci pomoże. Oczyszcza umysł, poprawia zdolność rozumowania, przyspiesza reakcje. Niektórzy biegają z notesami – żeby móc zapisać pomysły i ich nie zapomnieć.

8. Apsik! Koniec z kichaniem!

Regularne bieganie, niezależnie od pogody, zahartuje Twój organizm, wzmocni jego systemy ochronne. Krótka konkluzja: im więcej biegasz, tym rzadziej chorujesz.

9. Poczuj ten power!

Każdy pokonany kilometr, to także pokonywanie swoich słabości, zdobywanie wcześniej nieosiągalnego. Czy ktoś mógłby czuć się z tym źle?

10. Biegać możesz wszędzie!

To chyba najważniejszy powód, dla którego stawiamy na bieganie: nie potrzeba Ci specjalnych tras czy biletów wstępu na dany obiekt. Masz ochotę się zrelaksować lub zmęczyć? Nieważne, czy jesteś akurat nad jeziorem, w lesie, na wakacjach czy też w domu. Po prostu… biegniesz!


Artykuł powstał przy współpracy z prosportowy.pl.