Menu

Relacja. Robert Czysz i nasza sztafeta zwycięzcami sobotniej odsłony JBL Super League Triathlon!

18 września 2021 - NEWSY, Triathlon
Relacja. Robert Czysz i nasza sztafeta zwycięzcami sobotniej odsłony JBL Super League Triathlon!
Poznań, 18.09.2021

Na starcie sobotniego JBL Super League na poznańskiej Malcie, mimo porannego deszczu, stanęło ponad 400 zawodników i zawodniczek. W sobotnich zmaganiach na dystansie 1/4 Ironmana najlepsi okazali się Robert Czysz i Martyna Chodor. Wśród sztafet najszybsza była reprezentacja WSZYSTKOOBIEGANIU.PL


JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Po słonecznych zawodach w pierwszy weekend września w Sierakowie, w Poznaniu zawodników zaskoczył deszcz i mgła. Mimo tego już od rana na starcie pływackim stawiło się kilkuset triathlonistek i triathlonistów. Wśród nich Robert Czysz i sztafeta WSZYSTKOOBIEGANIU.PL , w której skład wchodzili Daniel Osik, Artur Kozal i Przemysław Walewski.

Dzisiejszy starty na dystansie 1/4 Ironamana składał się z przepłynięcia 950 m, dystansu rowerowego o długości 45 km i biegu na 11,5 km. Trasa pływacka odbywa się w poznańskim jeziorze Malta, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż jeziora i następnie w kierunku Swarzędza.


Trasa ewidentnie przypadła do gustu poznaniakowi Robertowi Czyszowi, który pokonał ją w mniej niż godzinę (1:59:26). Pięć minut po nim na metę dobiegł Kamil Duplicki z Warszawy. Następny był mieszkaniec Piły, Filip Prałat, który dzięki wynikowi 2:09:46 stanął na trzecim miejscu podium. Wśród kobiet triumfowała Martyna Chodr (02:21:51), która wyprzedziła Alinę Licznierską i Agnieszkę Purczyńską.

Oprócz medali zawodnicy otrzymali nagrody z rąk Wiceprezydenta Poznania, Jędrzeja Solarskiego, kierownika Wydziału Sportu Urzędu Miasta, Dariusza Łapawy i prof. Jacek Kruczyńskiego .

Wszystkie wyniki z dzisiejszej części zawodów są dostępne online: