Menu

Nasz Patronat. Setki biegaczy solidarnych z niepodległą Ukrainą!

27 lutego 2022 - NEWSY
Nasz Patronat. Setki biegaczy solidarnych z niepodległą Ukrainą!

To był wspaniały bieg! W geście wsparcia dla narodu ukraińskiego organizatorzy poznańskich imprez biegowych, firmy i instytucje postanowiły połączyć siły i w ciągu 48 godzin udało nam się namówić kilkaset osób, które wzięły udział w Bieg SOLIDARNI Z UKRAINĄ. Impreza odbyła się w niedzielę 27 lutego nad jeziorem Maltańskim.

Podczas biegu udało się zebrać 23 841,32 zł + 64 Euro, które zostaną przekazane na Polską Misję Medyczną – pomoc dedykowana mieszkańcom Ukrainy (zbiórka publiczna nr 2022/639/OR – zbiórka do puszek Fundacji Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR, www.fundacjaaitwar.pl). Na starcie biegu wokół jeziora Malta (5,4 km) obecni byli m.in. medaliści Igrzysk Olimpijskich Natalia Madaj, Jan Szymański, Marek Łbik i Andrzej Juskowiak, poznańscy sportowcy Tomasz Kaczor i Jacek Mezo Mejer. Pobiegło również z nami dwóch mieszkańców Kijowa, którym dwa dni temu udało się uciec ze swojego domu w stolicy Ukrainy.
Impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc wielu firm, instytucji i prywatnych osób. Razem daliśmy radę. Nasza akcja się nie kończy, zbiórka jest nadal w internecie, a biegać można również wirtualnie do 6 marca Bieg SOLIDARNI Z UKRAINĄ wirtualnie.


Fot. Tomasz Szwajkowki