Menu

V Bieg Agrobex Piastowska Piątka w słońcu i zieleni

25 sierpnia 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
V Bieg Agrobex Piastowska Piątka w słońcu i zieleni

Słońce, temperatura w wymiarze polskiego lata i malownicza, ukształtowana przez lodowiec trasa w Park Krajobrazowy Promno. Na starcie V Bieg Agrobex Piastowska Piątka, (Cykl Biegów 5/5) uśmiechnięte biegaczki i biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Cykl Biegów AGROBEX 5/5 minął już półmetek. W V Biegu Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach biegacze zmierzyli się z wymagającą, ale malowniczą trasą (w całości naturalną) w Parku Krajobrazowym Promno. Do tej pory w Cyklu wzięło udział ponad 600 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking.

Wszyscy w komplecie dotarli do mety i cieszyli się z pokonania trialowej trasy przypominającej w skrócie trasę Bieg Jagiełły – Półmaraton Pobiedziska. Trasa wiodła m.in. w pobliżu Rezerwatu przyrody Jezioro Drążynek. Został on utworzony w 1954 w celu ochrony zarastającego śródleśnego jeziorka z przyległymi łąkami. Po zawodach uczestnicy zgodnie twierdzili, że to wymagająca, ale przepiękna trasa sprawdzająca wszechstronność biegową.

Pierwszy na linię mety przybiegł Radosław Pluciński ze Swarzędza ( 18:05 ), który wyprzedził Pawła Rogowskiego z Poznania (18:30) i Dariusza Morzyńskiego z Powidza (18:56). Wśród kobiet najszybciej przełajową trasę pokonała Katarzyna Werner z Malanowa ( 21:18) przed Katarzyną Kołaczkowska z Potasze (23:00) i Anną Leporowską ze Środy Wielkopolskiej (23:27). W lokalnej klasyfikacji mieszkańców Gminy Pobiedziska zwyciężyli: Gabriela Świtała (26:39) i Mariusz Stokowski (21:37). Najszybszymi piechurami nordic walking byli Krzysztof Świtala z Góry (36:58) i Justyna Machowska z Łubowa (40:24).

Zwycięzcy V Biegu Agrobex Piastowska Piątka

Przypomnijmy, że w każdym biegu obowiązuje limit uczestników 200 osób. Pragniemy zapewnić nie tylko jakość i kameralną atmosferę, ale także zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny gadżet, a na mecie poczęstunek.

Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski zestaw. Medal V Biegu Agrobex Piastowska Piątka wzorowany był na koronie królowej Ryksy Elżbiety – Piastówny, królowej czeskiej i polskiej. Była jedyną córką króla polskiego Przemysła II i Ryksy szwedzkiej, córki władcy skandynawskiego Waldemara.

 

Już 30 września odbędzie się pierwsza edycja Biegu Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu oraz 25 listopada VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Patronat honorowy sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Cykl pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”.

Do tej pory odbyły się „piątki” w Zalasewie (marzec) i w Pobiedziskach (maj). Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów. Najbliższy bieg w Pobiedziskach odbędzie się w Parku Promno w malowniczej scenerii, a Wartka Piątka po bulwarach nad Wartą w Poznaniu. Finał całego Cyklu Biegów AGROBEX 5/5 tradycyjnie w Zalasewie po finałowej „piątce”. Zalasewska Piątka jest dopiero 25 listopada, a już połowa limitu miejsc została wykorzystana! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Cyklu wzięło udział ponad 1000 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking.


Organizatorzy, współorganizatorzy, partnerzy, wolontariusze: AGROBEX, Wszystko o Bieganiu, Gmina Pobiedziska, Biegaj I Zwiedzaj, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach, członkowie Drużyny Wszystkoobieganiu:Piotr Ługowski, Filip Buszkowski i Maciej Józefowicz.

 

 


Wyniki V Biegu Agrobex Piastowska Piątka – bieg

Wyniki V Biegu Agrobex Piastowska Piątka – nordic walking

Aktualne wyniki Cyklu Biegów Agrobex 5/5 – bieg 

Aktualne wyniki Cyklu Biegów Agrobex 5/5 – nordic walking