Menu

„Wybiegaj sprawność” dla innych

10 października 2017 - NEWSY
„Wybiegaj sprawność” dla innych

Tłumy ludzi zgromadziły się w miejscu rozgrywania biegu “Wybiegaj sprawność” w Kępie Potockiej. Pomimo nie najlepszej pogody w zmaganiach wzięło udział ponad 800 osób.

Wydarzenie przyciągnęło zarówno dzieci, młodzież i dorosłych, jaki i osoby w podeszłym wieku. Wszyscy zaangażowali się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Organizatorzy, stowarzyszenie “Dać siebie innym” przekażą całość sumy zgromadzonej podczas imprezy na cele charytatywne. Zakupiony zostanie sprzęt, który ułatwi poruszanie się osobom poszkodowanym. Środki zostaną również przekazane na rekonwalescencję osób wybudzonych ze śpiączki.Impreza przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci mogły wziąć udział biegach różnych grup wiekowych, podziwiać mini zoo i zajadać się przygotowanymi smakołykami.

Najważniejszym punktem wydarzenia był symboliczny bieg na 50 metrów osób niepełnosprawnych. Na kilka minut przed jego startem słońce wyłoniło się zza chmur, by opromienić osoby poruszające się na wózkach, o kulach i osoby z upośledzeniem umysłowym. W biegu wzięło również udział dwoje podopiecznych fundacji “Światło” wybudzonych ze śpiączki.

Imprezie patronowała Agata Kornhauser Duda. Zgromadzono 99,5 tys. złotych! Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup 4 wózków manualnych dla osób w śpiączce oraz dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 20 pacjentów wybudzonych ze śpiączki Fundacji „Światło” z Torunia.