Menu

31. Bieg Konstytucji 3 Maja w centrum Warszawy!

4 maja 2023 - NEWSY
31. Bieg Konstytucji 3 Maja w centrum Warszawy!

Pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” za nami! Niemal cztery tysiące uczestników pokonało pięciokilometrową trasę wiodącą przez samo centrum Warszawy – most Poniatowskiego. Malownicze widoki na lewo- i prawobrzeżną Warszawę oraz piękne zakończenie majówki – tak stolica świętowała uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Do mety biegu na dystansie 5 km dotarło dokładnie 3817 osób! W tym także 8 zawodników na wózkach i 107 osób startujących w formule nordic walking. Wydarzenie cieszyło się popularnością – miejsca na bieg wyprzedały się na prawie dwa tygodnie przed imprezą! Stolica po raz kolejny potwierdziła, że biega i świętuje na sportowo!

Trasa biegu swój start miała na ulicy Nowy Świat. Biegacze trasę pięciu kilometrów pokonali w ścisłym centrum Warszawy i dwukrotne przekroczyli Wisłę Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego. Uczestnicy mijali kolejno: rondo de Gaulle’a ze słynną palmą, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego. Za Mostem Poniatowskiego czekała ich nawrotka na Rondzie Waszyngtona.