Menu

39.Vienna City Marathon. Kenijka Vibian Chepkirui ponownie pierwsza z rekordem trasy!

26 kwietnia 2022 - NEWSY

Kenijka wygrała z czasem 2:20:59 po zaciętej walce (różnica tylko 4 sekund) ze swoją rodaczką Ruth Chebitok – 2:21:03. Na trzecim miejscu uplasowała się inna Kenijka Sheila Jerotich – 2:23:01. Najszybszą Europejką była Słowenka Neja Krsinar – 2:35:30.

Także wśród mężczyzn triumfował reprezentant Kenii Cosmas Muteti – 2:06:53, który o zaledwie 7 sekund wyprzedził swojego rodaka Leonarda Langata – 2:06:59. Trzecie miejsce na podium zajął Erytrejczyk Oqbe Kibrom – 2:07:25.
Nigdy dotąd w historii wiedeńskiego maratonu nie było dwóch wyników poniżej 2:07, a aż siedmiu zawodników złamało 2:10.

W maratonie wystarowało prawie 8 tys. osób, a łącznie we wszystkich imprezach biegowych 32 tys. biegaczek i biegaczy z niemal 100 krajów