Menu

9. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój rusza już w piątek

5 września 2018 - Zapowiedzi
9. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój rusza już w piątek

W dniach 7 -9 września w Krynicy – Zdrój odbędzie się 9. edycja jednej z największej ogólnopolskiej imprez biegowych – TAURON Festiwal Biegowy. Sportowej rywalizacji w malowniczych plenerach Beskidu Sądeckiego towarzyszyć będą targi EXPO, na których pojawi się ponad 80 wystawców. Organizatorzy, obserwując rosnącą z roku na rok popularność imprezy, spodziewają się, iż tegoroczne targi może odwiedzić nawet ponad 20 tysięcy miłośników biegania.

Około połowę z nich będą stanowili sami biegacze. W czasie trzech dni zmagań zmierzą się oni ze sobą w ponad 30 konkurencjach, na czele ze 100 km Biegiem 7 Dolin czy 64 km Ultramaratonem. Pula nagród tegorocznej edycji wyniesie aż 650 tysięcy PLN! Festiwal Biegowy w Krynicy co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników – zarówno osób czynnie startujących w zawodach sportowych, jak i miłośników sportu, rekreacji i zdrowego trybu życia, często kibicujących swoim bliskim.

W 2015 roku udział w zawodach wzięło udział ok. 7,2 tysiąca uczestników, w 2016 i w 2017 – ponad 8 tysięcy, natomiast w bieżącej edycji swój udział potwierdziło niemal 10 tysięcy startujących. Wśród nich znajdą się biegający w obuwiu Hoka One One – Bartosz Gorczyca (na zdjęciu) oraz Robert Faron. Zawodnicy SALCO GARMIN TEAM – od lat uznawani za jednych z najlepszych w Polsce specjalistów od biegów gór skich – zgodnie wystartują w niezwykle wymagającym i zarazem prestiżowym Biegu 7 Dolin na 100 km.

Co więcej, Gorczyca będzie bronił w nim tytułu mistrzowskiego z zeszłorocznych zawodów. W Biegu 7 Dolin swój udział potwierdził również m.in. ceniony węgierski ultramaratończyk Gábor Muhari, na co dzień reprezentujący Hoka One One. Tylko w 2017 zdobył on tytuły Mistrza Węgier w Biegu Na 100 km czy w Biegu 12 h. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco!

Tendencja wzrostowa obserwowana jest również we frekwencji na targach EXPO. W roku 2014 odwiedziło je ponad 15 tysięcy osób, a w kolejnych latach – odpowiednio – 17, 18 i 20 tysięcy osób. Biorąc pod uwagę rekordową ilość startujących oraz sukcesywnie rosnącą popularność biegania w Polsce, uzasadnione staje się przypuszczenie organizatorów, iż w czasie tegorocznego EXPO również zostanie pobity rekord frekwencji. Łącznie w Krynicy dostępnych będzie ponad 60 par obuwia w rożnych rozmiarach, zarówno dla pań, jak i dla panów. Będzie też gratka dla miłośników konkursów – na stoisku producenta odbędzie się konkurs w którym do wygrania będą vouchery na wybrane modele Hoka One One. Szczegółowe informacje związane z niniejszymi atrakcjami można będzie uzyskać od obsługi stoiska.

Więcej szczegółów – zarówno dotyczących biegów, jak i targów EXPO – znajduje się na oficjalnej stronie imprezy